iPhone do gier w 2021 roku. Który wybrać?

iPhone do gier w 2021 roku. Który wybrać?

0

Witam Was bardzo serdecznie. Przed Wami zestawienie smartfonów od Apple, które omówimy pod względem możliwości wykorzystania do gier w 2021 roku. Gotowi? W takim razie zaczynamy!

iPhone do gier w 2021 roku. Który wybrać?

iPhone 7, 8, X i Xr

iPhone 8, także X, mają swoje lata, co można poczuć podczas zwykłego korzystania z urządzenia, a jeżeli chodzi o ich baterię, to chyba nie muszę dużo komentować. Bardzo szybko spada przy korzystaniu z aplikacji typu Instagram, Snapchat czy Facebook, a co dopiero gdy mowa o nieco bardziej wymagających grach. Jeżeli chodzi o 7, to sytuacja jest tylko gorsza, wliczam w to także kontrowersyjnego „iPhone’a budżetowego”, jakim jest Xr, o którym zresztą mnóstwo ludzi zdążyło zapomnieć. Wszystkie wymienione przeze mnie telefony nadal są dobre i nawet nie staram się tego kwestionować. Uważam jednak, że nie nadają się one do grania, szczególnie wtedy, gdy smartfon ma być urządzeniem, na którym głównie macie mierzyć się z przeciwnikami lub spędzać długie godziny w świetnych grach jednoosobowych.

źródło: apple.com
źródło: apple.com

iPhone 11 i 11 Pro

iPhone 11 Pro zdecydowanie nadal poradzi sobie z grami w 2021 roku, wliczając w to te nieco bardziej wymagające. Uważam jednak, że nie jest to topowy smartfon do zabaw na długie godziny, gdyż ma on już swoje lata i wypadnie gorzej w porównaniu ze swoimi młodszymi braćmi, które omówię niżej. Nie oznacza to jednak, że, przykładowo, Wasze odczucia z grania w Wild Rift będą gorsze. Gra ta zadziała nawet na wiele starszych urządzeniach, więc bez problemu poradzicie sobie z przeciwnikiem w tej grze typu MOBA. Jeżeli dysponujecie jednak większą gotówką, polecam zaopatrzeć się w modele poniżej. Jedenastka może mieć sporo problemów przy wymagających grach, takich jak Genshin Impact. Brak ekranu OLED pozwoli Wam zaoszczędzić nieco baterii, ale doznania z gry będą z pewnością mniejsze. Pamiętajmy, że czas mija szybko i od jego premiery, a także wersji Pro, minęło już ponad 2 lata. To dużo jeżeli chodzi o tempo wydawania nowych telefonów, więc nie powinniśmy mieć im tego za złe.

iPhone 12 i 12 Pro

Dwunastka, zwykła, poradzi sobie dobrze. Jest to stosunkowo nowy telefon, który jest następcą modelu 11. Ma jednak o wiele lepszy ekran, gdyż wykonany został w technologii OLED. Można więc porównać go nieco bardziej do 11 Pro, z którym zdecydowanie wygrywa na polu gamingowym. Model 12 Pro, a szczególnie w wersji Max, to nadal jeden z najlepszych smartfonów od Apple na rynku, jednak jeżeli liczymy na wysokie ustawienia w grach, w tym szczególnie na większą ilość klatek na sekundę, musimy przygotować się na szybki spadek baterii. Niemniej jednak to świetny sprzęt, który zdecydowanie mogę polecić w 2021 roku.

źródło: apple.com
źródło: apple.com

iPhone 13 i 13 Mini

iPhone 13 to tradycyjny skok do przodu, jak to zwykle już bywa w przypadku Apple. Nie zmienia wiele, ale oferuje lepszy procesor, który i tak jest ważny w przypadku gier. Jeżeli chcecie zakupić telefon na długie lata, ale nie interesuje Was droższy model Pro ze względu na to, że nie zwracacie uwagi na zdjęcia, lepsze podzespoły i pozostałe atrybuty, iPhone 13 powstał właśnie na Was i będzie strzałem w dziesiątkę. Nie mogę tego jednak powiedzieć o wersji Mini. Pod względem wydajnościowym jest świetny, ale jeżeli nie macie malutkich dłoni, granie na nim będzie istną masakrą. Zasłonicie nimi każdy ważny element interfejsu, co będzie Was tylko denerwowało, a nie dawało przyjemność z gry.

iPhone 13 Pro

Zwycięzcą, co zresztą nie powinno nikogo dziwić, jest iPhone 13 Pro. To flagowiec, którego czeka długa droga wspierania, a jego ekran, nowy procesor i żywotna bateria zdecydowanie pozwoli cieszyć się ulubionymi grami. Jeżeli macie duże dłonie lub po prostu cenicie sobie większy ekran, polecam także wersję Max, która jednak może szybciej zżerać baterię przy wysokich ustawieniach. To wszystko na dzisiaj. Do zobaczenia już całkiem niedługo!

Oceń post
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam!WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.plInstagram: https://www.instagram.com/domiss.s/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *