Funkcje aplikacji Skróty od Apple, które ułatwią Ci życie!

Funkcje aplikacji Skróty od Apple, które ułatwią Ci życie!

0

Hej, hej! Nie od dziś wiadomo, że każdy z nas chce w jakikolwiek sposób ułatwić sobie życie. Przedstawię Wam kilka skrótów z oficjalnej aplikacji Skróty od Apple, które Wam w tym pomogą. Zapraszam!

Funkcje aplikacji Skróty od Apple, które ułatwią Ci życie!

Opisywane przeze mnie skróty dostępne są w galerii skrótów w menu głównym aplikacji. Wystarczy wpisać nazwę, którą wytłuszczę lub zjechać nieco niżej, aby znaleźć opisywane przeze mnie funkcje. Nie przedłużając, zaczynamy od…

1. Wypowiedz treść artykułu

Czasami chcecie coś przeczytać, ale nie macie czasu. Z pomocą przychodzi ten skrót, który, jak zresztą mówi jego nazwa, wypowie treść wybranego przez Was artykułu z Safari. Wystarczy kliknąć w ikonkę udostępnienia i wybrać tę funkcję poniżej, dzięki czemu nastąpi odczytanie. Wygodne i szybkie, dokładnie tak, jak ma być!

2. Minutnik mycia zębów

Jeżeli myjecie długo zęby i nigdy nie wiecie, kiedy tak w sumie powinniście przestać (a co ciekawe, ma to duże znaczenie!), warto zainteresować się dodaniem tego skrótu do Waszej galerii. Najlepszym wyborem może okazać się to dla dzieciaków, które szybko nudzą się tą czynnością i jak najszybciej chcą wrócić do zabawy. Jeżeli posiadają smartfony od Apple, musicie im to dodać! Nie ukrywam jednak, że dla Was też będzie to pomocne, jeżeli chcecie przestrzegać higieny jamy ustnej poprawnie.

3. Utwórz GIF, Skonwertuj zdjęcia na format GIF i Wideo na plik GIF

Jeżeli lubicie bawić się w GIFy lub po prostu chcecie raz na jakiś czas taki stworzyć, warto zainteresować się którymś z poniższych skrótów, w zależności od tego, czy chcecie zrobić to z Live Photo, zdjęć czy wideo. Po dodaniu do galerii wystarczy wybrać dany materiał i poczekać na jego wyeksportowanie. Gotowe! Teraz trzeba go już tylko pobrać.

4. Mycie rąk przy muzyce

Od rozpoczęcia pandemii wiele osób nieco bardziej zwraca uwagę na mycie rąk, co uważam za plus. Pozbywamy się dzięki temu wielu bakterii, co zapobiega rozprzestrzenianiu chorób i nie tylko. Warto myć je przez co najmniej 20 sekund, aby było to efektywne. Z pomocą przychodzi więc skrót Mycie rąk przy muzyce, który po wybraniu ulubionej piosenki z Apple Music, pozwoli Wam poprawnie odliczać czas. Można zrobić to także z poziomu Apple Watch’a, gdyż w końcu macie go na ręce i unikniecie dzięki temu wyjmowania telefonu z kieszeni, a tym samym przenoszenia bakterii na ekran smartfona. Fajnie!

Przydatne informacje

Każdy skrót możecie dowolnie zmodyfikować. Poza podstawowymi zmianami jak nazwa, kolor i znaczek skrótu, warto zagłębić się w tworzenie własnych, aby spersonalizować działanie telefonu pod nasze potrzeby, takie jak wysyłanie wiadomości do bliskich na urodziny, dobranoc i nie tylko. Jeżeli chcecie wykonać je szybko, dodajcie całość w formie widżetu na ekran główny.

To wszystko na dzisiaj. Co sądzicie o opisanych przeze mnie wyżej skrótach? Mam nadzieję, że choć niektórym z Was się one przydadzą. Do zobaczenia już niedługo, trzymajcie się ciepło. Pa!

3.7/5 - (9)
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam!WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.plInstagram: https://www.instagram.com/domiss.s/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *