Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Skróty – apka po polsku dla miłośników smart życia… Od Apple!
Skróty – apka po polsku dla miłośników smart życia… Od Apple!

Skróty – apka po polsku dla miłośników smart życia… Od Apple!

0

Niektóre aplikacje są tak dobre, że wymagane jest wręcz poinformowanie o nich innych. Do właśnie takich zaliczam „Skróty” od Apple. Zapraszam do dzisiejszego przeglądu darmowej aplikacji z App Store!

Rzadko zdarza się, że Apple dodaje do App Store swoje własne produkty. Zazwyczaj zainstalowane są one od razu na iUrządzeniach, aby przyzwyczaić do nich swojego użytkownika. Okej, tutaj mamy wyjątek – twórcy zostawili nam wolną wolę, abyśmy mogli zadecydować, czy jej tak naprawdę potrzebujemy. Słusznie – dla nowych posiadaczy może być ona zbędna, a wręcz niepotrzebna. Po chwili zastanowienia, a w szczególności dla tych, co lubią smak smart życia i korzystają ze smart sprzętu na co dzień, „Skróty” będą bezcenne. Tak również jest ze mną. Jeżeli zainteresowałem Was tym wstępem, to zapraszam dalej. W całym artykule znajdziecie zrzuty, które przedstawiają interfejs apki.

Apka po polsku dla miłośników smart życia… Od Apple?!

„Skróty” od Apple przeszły pewną ewolucję. Dlaczego? Początkowo dostępne były tylko w języku angielskim, a te umieszczone w galerii były… Lekko mówiąc… Zbędne, serio. Dla nielicznych było to coś wartego uwagi, w odróżnieniu do dzisiaj. Wszystko zostało idealnie przetłumaczone, w tym sama nazwa aplikacji, co cieszy. Chociaż… Może lepiej, aby nie wszystko szło tym tropem. Trudno byłoby mi przyzwyczaić się do „Stron” zamiast „Pages” czy „iKina” pod postacią „iMovie”. Okej, zacząłem delikatnie schodzić z głównego założenia tego artykułu. Dlaczego uważam, że ten program nada się idealnie dla miłośników smart życia i tego typu sprzętu?

Odpowiedź jest niezwykle prosta. Skoro „Skróty” to aplikacja z rąk twórców, to musi ona działać idealnie z całym systemem. Tak też jest – zaprogramujemy co chcemy i to dokładnie tak jak chcemy. Drogi czytelniku – zrobisz to, co pragniesz. Może być to automatyczne wzywanie do wyjścia z domu na podstawie nawyków, wklejanie zrzutów ekranów w ramki [tak, jak widzicie to na przykład w tym artykule czy w moich seriach („aplikacja tygodnia” oraz „wtyczka tygodnia)]. Wszystko dostępne jest w galerii, a uwierzcie mi, że jest ona ogromna. Po dodaniu takiego skrótu mamy dostęp do niego na ekranie głównym. Szczególnie polecam Wam te, które łączą się z Siri.

Automatyczne włączanie muzyki podczas powrotu do domu? Jest. Rejestracja picia wody? Także! Co Wy na to, aby stworzyć nową serię na podstawie tych cudów? To byłoby coś. Jeżeli jesteście zainteresowani abym wyszukiwał dla Was takie perełki, to koniecznie dajcie znać w komentarzach. Dużo z nich znajduje się też w Safari, bo nie zostały wydane oficjalnie. Możecie je jednak bez problemu dodać i z nich korzystać. Idąc dalej – minutnik prania? Oczywiście, że go znajdziemy. Słowo dnia? Też. Wow, naprawdę robi wrażenie. Oczywiście jest to darmowe i dostępne nie tylko na iPhonach, ale i telewizji czy innych urządzeniach Apple.

To już wszystko na dzisiaj. Liczę w komentarzach na Wasze odpowiedzi na moje pytanie zadane wyżej. Mam nadzieję, że „Skróty” znajdą miejsce na Waszych iSmartfonach (i nie tylko!). Widzimy się już bardzo niedługo, pa!

Skróty – apka po polsku dla miłośników smart życia… Od Apple!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/