Home Artykuły 4 przydatne funkcje kalkulatora dla macOS
4 przydatne funkcje kalkulatora dla macOS
0

4 przydatne funkcje kalkulatora dla macOS

0

Możesz pomyśleć, że kalkulator macOS jest tak prosty, jak to tylko możliwe i posługiwanie się tą aplikacją nie wymaga żadnej instrukcji czy komentarza. Jednak systemowy kalkulator dla macOS ma kilka ukrytych dodatków. Dodatków, dzięki którym zaoszczędzisz czas i unikniesz instalowania aplikacji innych firm.

Proste aplikacje kalkulatora są standardem w większości systemów operacyjnych. Jednak niektóre z nich mają dodatkowe funkcje, które pozwalają przeprowadzać nawet bardzo zaawansowane oblicznia. Aplikacja Kalkulator macOS oferuje szereg przydatnych narzędzi, od wypowiadania sum na głos po zaawansowane funkcje obliczeniowe. Rzućmy okiem na najlepsze funkcje tej aplikacji, które większość użytkowników może łatwo przegapić.

Po pierwszym uruchomieniu aplikacja Kalkulator dla macOS wydaje się dość standardowa i łatwo odnieść wrażenie, że oferuje tylko podstawowe funkcje. Jest to wystarczające do większości codziennych obliczeń, ale w razie potrzeby można przełączyć ten kalkulator na bardziej złożone tryby.

Po przełączeniu na układ naukowy pojawiają się przyciski niezbędne do złożonych obliczeń: ułamków, potęg, pierwiastków i trygonometrii. Mając pod ręką komputer Mac, nie trzeba już nosić ze sobą nieporęcznego kalkulatora. Ponadto można przełączyć się na format programistyczny, aby wykonywać równania binarne, szesnastkowe i inne obliczenia często wymagane w informatyce.

Kalkulator dla macOS – zmiana trybu pracy

Aby zmienić tryb pracy kalkulatora macOS uruchom aplikację Kalkulator, następnie kliknij Widok na górnym pasku menu. Wybierz z listy tryb prosty, naukowy lub programisty.

Chociaż zaawansowane tryby mają wiele funkcji, interfejsy są przejrzyste i przyjazne dla użytkownika. Poznanie klawiszy skrótów tej aplikacji pomoże Ci dodatkowo usprawnić proces obliczeń.

Narzędzie do konwersji kalkulatora macOS

Jeśli nigdy nie przyglądałeś się uważnie menu aplikacji Kalkulator dla macOS, bardzo możliwe, że przegapiłeś przydatne narzędzie do konwersji. Większość użytkowników, którzy potrzebują przeliczać odległość, wagę lub walutę, zazwyczaj korzysta z Google lub Siri. Jednak Kalkulator macOS ma bardzo sprawne narzędzie do konwersji różnych jednostek, dzięki któremu można poznać wynik za pomocą kilku kliknięć.

Opcje konwersji obejmują:

  • długość
  • walutę
  • prędkość
  • temperaturę
  • czas
  • objętość
  • wagę
  • masę
  • waluty
  • ciśnienie

Aby użyć narzędzia do konwersji kalkulatora macOS wpisz w okno kalkulatora wartość, którą chcesz przekonwertować. Następnie kliknij Konwertuj na górnym pasku menu. Teraz wybierz typ, jednostkę, z której chcesz dokonać przeliczenia i jednostkę na którą chcesz dokonać przeliczenia. Na zakończenie kliknij Konwertuj. Przeliczona liczba pojawi się na głównym wyświetlaczu Kalkulatora. Aplikacja zapisuje również historię konwersji, co jest przydatne, jeśli regularnie wykonujesz te same przeliczenia.

Pamiętaj: podczas przeliczania walut potrzebujesz połączenia internetowego, aby kalkulator mógł pobrać aktualne kursy walut.

Mowa w kalkulatorze macOS

Włączenie funkcji mowy w Kalkulatorze może pomóc w uniknięciu błędów podczas wprowadzania danych lub przepisywania wyniku obliczeń.

Aby włączyć mowę w Kalkulatorze kliknij Mowa na górnym pasku menu. Następnie zaznacz opcje Powiedz naciśnięty przycisk oraz Powiedz wynik.

Pamiętaj: po włączeniu mowy musisz spowolnić wprowadzanie poszczególnych cyfr, aby dać lektorowi czas na wyrecytowanie tego, co wpisałeś.

Wyświetlanie taśmy dla kalkulatora macOS

Kalkulator dla macOS niestety nie pozwala na kopiowanie wyników z głównego ekranu aplikacji. Możesz jednak w łatwy sposób uzyskać dostęp do historii wykonywanych obliczeń. Na pewno pamiętasz tak popularnie jeszcze kilka lat temu kalkulatory, które drukowały wszystkie operacje na papierowej taśmie. Kalkulator dla macOS pozwala na to samo. Tyle, że taśma jest wirtualna.

Aby pokazać taśmę kliknij Okno na górnym pasku menu. Następnie wybierz opcję Pokaż taśmę papierową. W oknie papierowej taśmy możesz przeglądać poprzednie obliczenia i kopiować je z aplikacji w razie potrzeby. Taśma papierowa zapewnia również zapis Twojej pracy, co jest przydatne, jeśli zapomnisz o wyniku lub musisz się cofnąć.

4 przydatne funkcje kalkulatora dla macOS

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *