Home Newsy iPhone 8 z zaawansowanym laserem VCSEL
iPhone 8 z zaawansowanym laserem VCSEL
0

iPhone 8 z zaawansowanym laserem VCSEL

0

Kilka dni temu na konferencji prasowej zorganizowanej przez firmę Finisar pojawiła się informacja mogąca mieć bezpośredni związek z Apple i mającym pojawić się w jej ofercie flagowym smartfonem. Przedsiębiorstwo, o którym mowa jest jednym z wielu partnerów biznesowych kalifornijskiego giganta, który ma jemu zapewnić dostawę nowoczesnego komponentu dla iPhone’a.

Przedstawiciele firmy Finisar podczas wystąpienia zaznaczyli, iż już niedługo rozpocznie się wielomilionowa dostawa zaawansowanego lasera VCSEL, którego odbiorcą ma być kluczowy partner biznesowy. Eksperci są niemal pewni, że chodzi tu o firmę Apple, a laser znajdzie się w konstrukcji nadchodzącego, flagowego modelu iPhone’a. Element ten będzie miał zastosowanie przy rozpoznawaniu twarzy, gestów, a nawet rozwiązaniach związanych z rozszerzoną rzeczywistością.

Można też przypuszczać z informacji podanych publicznie na konferencji, że iPhone 8 zostanie zaprezentowany światu we wrześniu, a na półkach sklepowych znajdzie się miesiąc później w październiku. Wówczas do salonów mogą jednak trafić dość mocno ograniczone ilości tego urządzenia. Już kilka tygodni temu świat obiegła wieść, że iPhone 8 może być kolejnym urządzeniem od Apple, któremu towarzyszyć mogą opóźnienia w debiucie rynkowym, a przyczyną miały być problemy na etapie produkcji. Powyższe doniesienia przeczą jednak wystąpieniu takiego scenariusza.

Źródło: Axios

 

iPhone 8 z zaawansowanym laserem VCSEL

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)