Home Newsy W iPhone 8 Touch ID pod ekranem nie będzie
W iPhone 8 Touch ID pod ekranem nie będzie
0

W iPhone 8 Touch ID pod ekranem nie będzie

0

Od kilku miesięcy w sieci trwa zagorzała dyskusja nad tym gdzie Apple umieści i czy w ogóle to zrobi czytnik linii papilarnych w nadchodzącym, flagowym modelu iPhone’a. Początkowo sugerowano jego implementację w ekran urządzenia ale jak już nie raz donoszono technologia ta nie jest jeszcze wystarczająco dopracowana by móc ją wprowadzić do masowego użytku.

Niemal natychmiast pojawiły się głosy, że kalifornijska firma skorzysta z rozwiązania obecnego wśród smartfonów konkurencji i umieści Touch ID w tylnej części obudowy, tuż pod logo Apple. Pomysł ten jednak nie spotkał się z entuzjazmem użytkowników i narodziły się spekulacje o całkowitym pozbyciu się czytnika linii papilarnych na rzecz skanera 3D rozpoznającego twarz użytkownika.

Analityk Ming Chi Kuo w najnowszym raporcie skierowanym do inwestorów odnosi się do tego elementu konstrukcji twierdząc, że Apple zaniechało w tym roku planów związanych z jego implementacją w wyświetlacz. Można zatem przyjąć, że iPhone 8 nie będzie się mógł pochwalić takim rozwiązaniem. Można wysnuć zatem wnioski, że Touch ID znajdzie się w tylnej części obudowy, a uzupełnieniem konstrukcji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo danych będzie wspomniany już skaner 3D. W sieci pojawiły się informacje, że ta ostatnia technologia jest na tyle bezpieczna, że pozwoli na autoryzację transakcji dokonywanych w ramach usługi Apple Pay. Informacje na temat wykorzystania skanera 3D odnaleziono też w kodzie systemu dedykowanego inteligentnemu głośnikowi HomePod, gdzie technologia oznaczona została jako Pearl ID.

Na weryfikację tych danych przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Premiera iPhone’a 8 odbędzie się prawdopodobnie już 6 września podczas konferencji, na której zadebiutuje też nowa generacja zegarka Apple Watch.

Źródło: AppleInsider

 

W iPhone 8 Touch ID pod ekranem nie będzie

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)