iPhone 8 jeszcze później niż spekulowano

iPhone 8 jeszcze później niż spekulowano

0

To już niemalże pewne. iPhone 8 już na starcie stawi czoła problemom z opóźnieniem premiery rynkowej. Już kilka tygodni temu do sieci trafiły informacje jakoby jubileuszowe urządzenie jakie zostanie pokazane we wrześniu tego roku na półkach sklepowych miało się pojawić dopiero w październiku lub listopadzie.

Powodem poślizgu w terminie udostępnienia smartfona w ofercie mają być poważne problemy w produkcji dość mocno zaawansowanych technologicznie komponentów. Podobny, choć nieco bardziej pesymistyczny scenariusz przedstawia w swoim najnowszym raporcie Ming Cho Kuo.

Analityk uważa, że iPhone 8 może trafić na sklepowe półki nawet dopiero w ostatnich dniach tego roku lub na początku przyszłego. Masowa produkcja zaś ruszy we wspomnianym już wcześniej październiku lub listopadzie.

Powodem ma być niełatwa produkcja takich elementów konstrukcji jak ekran OLED, nowego modułu 3D Touch, czy przednich kamer 3D, które będą odpowiedzialne za rozpoznawanie twarzy użytkownika. W tym samym raporcie potwierdzają się jednocześnie informacje o debiucie tańszych modeli. Następca iPhone’a 7 oraz 7 Plus pojawi się planowo, niedługo po prezentacji we wrześniu.

Analityk zauważa jednocześnie, że opóźnienie iPhone’a 8 nie wpłynie znacząco na jego sprzedaż. Wielu użytkowników poczeka na jego rynkowa premierę nawet gdyby ta miała odbyć się na początku przyszłego roku.

Źródło: 9To5Mac

Oceń post
tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *