Home Newsy iPhone 8 bez czytnika linii papilarnych
iPhone 8 bez czytnika linii papilarnych

iPhone 8 bez czytnika linii papilarnych

0

Od paru miesięcy trwa burzliwa dyskusja na temat tego, w którym miejscu znajdzie się czytnik linii papilarnych we flagowym modelu jabłkowego smartfona jaki zostanie zaprezentowany jesienią tego roku. Swego czasu kontrowersje wzbudził donos o umieszczeniu tego komponentu w tylnej części obudowy, tuż pod logo Apple.

Proponowane rozwiązanie jednak szybko wywołało falę krytyki ze strony wielu użytkowników, którzy obstawali przy treści wcześniejszych plotek sugerujących implementację Touch ID w wyświetlacz urządzenia. Najnowsze raporty jednak kończą ów wątek, bowiem zgodnie z ich treścią iPhone 8 w ogóle nie będzie posiadać czytnika linii papilarnych.

Ma go zastąpić technologia 3D Sensing rozpoznająca twarz użytkownika. Z takiego założenia wychodzi Ming Chi Kuo w ostatniej nocie skierowanej do inwestorów. Zdaniem analityka Touch ID wbudowany w ekran nie działa jeszcze zadowalająco dobrze, by móc go zastosować w nadchodzącym urządzeniu. Stąd Apple ma w tym roku uraczyć użytkowników nowym rozwiązaniem, które jak się okazuje jest o wiele bardziej bezpieczne niż wspomniany wyżej czytnik linii papilarnych.

Informacje te potwierdza również Mark Gurman z serwisu Bloomberg, który twierdzi, że Apple testuje obecnie skaner umożliwiający rozpoznawanie twarzy. Zastąpi on Touch ID zarówno przy logowaniu się do systemu, aplikacji, czy dokonywaniu płatności z wykorzystaniem usługi Apple Pay. Mimo, iż obecnie technologia ta znajduje się jeszcze w fazie ulepszania, to już teraz odznacza się szybkością w działaniu. Podobno reaguje nawet wówczas, gdy smartfon znajduje się w pewnej odległości od użytkownika, na przykład leżąc na biurku.

Źródło: Bloomberg

 

iPhone 8 bez czytnika linii papilarnych

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)