Home Artykuły Podgląd konkretnego okna w Mission Control
Podgląd konkretnego okna w Mission Control

Podgląd konkretnego okna w Mission Control

0

Dzięki funkcji Mission Control zaimplementowanej w system stacjonarny od Apple praca w kilku aplikacjach przy aktywnych oknach tych programów nie jest kłopotliwa. Wbudowane narzędzie sprawdza się wyśmienicie znacznie upraszczając przechodzenie pomiędzy panelami aktywnego softu i pozwala na spore zaoszczędzenie czasu.

Mission Control można uruchamiać z użyciem skrótu klawiaturowego, przycisku funkcyjnego (domyślnie F3) lub gestu przesunięcia trzech placów w górę na powierzchni gładzika komputera. Funkcja posiada też wiele ustawień personalizujących jej działanie, a dostęp do nich znajduje się z poziomu Ustawień Ogólnych systemu macOS. Mało kto jednak wie, że Mission Control posiada też ukrytą opcję szybkiego podglądu konkretnego okna.

Jej uruchomienie podobnie jak w Finderze powiększa konkretne okno ukazując jego zawartość. Aby funkcję tę aktywować należy podczas korzystania z Mission Control najechać kursorem na konkretne okno aplikacji, a następnie wcisnąć klawisz Space. Ponowne wciśnięcie go dezaktywuje opcję podglądu.

Funkcja może być przydatna szczególnie w sytuacji kiedy podczas pracy na komputerze posiadamy sporą ilość otwartych okien różnych i tych samych aplikacji.

Źródło: OSX Daily

 

Podgląd konkretnego okna w Mission Control

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)