iPad mini umiera

iPad mini umiera

0

Fani mniejszej wersji jabłkowego tabletu z ekranem 7,9 cala mogą czuć się zawiedzeni poniższą informacją. Choć nie jest ona jeszcze oficjalnie potwierdzona, to jednak wydaje się być wielce prawdopodobna. Zważywszy także na źródło jej pochodzenia. Serwis BGR dotarł bowiem do wiadomości zgodnie z treścią której Apple już niedługo wycofa z oferty iPada mini.

Urządzenie ma zniknąć z portfolio, a powodem jest wciąż słabnąca sprzedaż tabletów, zaś tendencja ta najbardziej widoczna jest właśnie przy okazji modelu mini, który po raz pierwszy pojawił się na rynku w 2012 roku. Obecnie Apple oferuje już czwartą generację tego urządzenia. Zasiliła ona szeregi półek sklepowych w 2015 roku. Na chwilę obecną jednak nie wiadomo jak długo jeszcze iPad mini 4 pozostanie w sprzedaży. Redaktorzy serwisu BGR sugerują jednak, iż wycofanie tego tabletu z oferty oraz wstrzymanie jego rozwoju może nastąpić już niedługo.

Na słabnącą sprzedaż tabletów z pewnością ma wpływ rozwijający się rynek smartfonów, które zyskują coraz większe ekrany dotykowe. iPhone w wersji Plus z powodzeniem zastępuje wielu użytkownikom iPada. Na korzyść tego pierwszego mają wpływ także wygodniejsze w transporcie gabaryty urządzenia.

Źródło: 9To5Mac

 

iPad mini umiera

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *