2

iPad 3 z Wyświetlaczem Retina, premiera na początku 2012?

2

iPad 2Wiele plotek dotyczących iPada 3 wskazywało, że pojawi się jeszcze w tym roku. Jak podało samo Apple jest to jednak mało prawdopodobne, gdyż przedsiębiorstwo z powodu kilku trudności jest zmuszone przesunąć premierę na początek 2012 roku. Wydaje się, że zawinił tutaj sektor odpowiedzialny za produkcję poszczególnych komponentów, z drugiej jednak strony dzięki temu opóźnieniu, na pokładzie iPada najprawdopodobniej znajdzie się wyświetlacz Retina.

Ekran ten ma rzekomo posiadać rozdzielczość 2048×1538 pikseli oraz przekątną 9,7 cala. Jeden z dostawców współpracujących z Apple wspomniał, że na chwilę obecną dostępnych jest tyle części, żeby wyprodukować półtora miliona sztuk nowego tabletu. Pamiętając o premierze iPhone’a 5 na przełomie jesieni, producenci komponentów będą mieli pełne ręce roboty, starając się nadążyć za cały czas rosnącym popytem i zainteresowaniem.

Oprócz wyświetlacza Retina, upgrade?u oprogramowania do iOS 5 i ulepszonym tylnym aparatem, cały czas nie wiemy jakie specyfikacje będzie posiadał nowy tablet od Apple. Ciekawe, czy przedsiębiorstwo zdecyduje się na użycie mocniejszego procesora, szczególnie, że iPad dwa jest dosyć żwawy – czterordzeniowe rozwiązanie zjadałoby tylko ogromne ilości baterii, która i tak zubożeje już mocno przez wyświetlacz Retina. Co według was będziemy mogli znaleźć w środku nowego iPada?

źródło: otabletach.pl

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(2)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *