Home Newsy iOS 11 to nie tylko nowe funkcje ale też brak starych
iOS 11 to nie tylko nowe funkcje ale też brak starych
0

iOS 11 to nie tylko nowe funkcje ale też brak starych

0

Instalując na swoim prywatnym urządzeniu najnowszą wersję systemu operacyjnego chciałoby się dostać od wydawcy całą gamę nowych funkcji, które poszerzyłyby listę tych już istniejących. Niestety nie zawsze tak jest, bowiem pewne elementy starszej odsłony oprogramowania są bezpowrotnie usuwane robiąc przestrzeń nowym rozwiązaniom.

Taki przypadek ma też miejsce w platformie iOS 11, gdzie wyeliminowano drobną funkcję odnoszącą się do sklepu App Store. Mowa o Liście życzeń, do której można było dodawać interesujące nas pozycje lecz zakupić je w innym, dowolnym czasie. Co ciekawe opcja ta zniknęła tylko ze sklepu z aplikacjami, wciąż jednak funkcjonuje w ramach iTunes Store.

Powstaje zatem pytanie, czy jest to zabieg celowy, czy też jakieś niedopatrzenie kalifornijskiej firmy, a opcja ta zostanie przywrócona wraz z którąś z przyszłych aktualizacji systemu iOS 11. Inną kwestią jest, czy Lista życzeń cieszyła się w ogóle popularnością wśród użytkowników. Daję sobie rękę uciąć, iż po instalacji iOS 11 niewielu z nich odczuło brak tej opcji ponieważ nigdy wcześniej z niej nie korzystało. Spory odsetek użytkowników zaś znających to rozwiązanie zapewne w ogóle nie dostrzegło jego braku w najnowszej wersji systemu, bowiem użytkuje go sporadycznie.

Na moje nieszczęście należę do osób, które Listę życzeń użytkowały przynajmniej kilka razy w miesiącu.

 

iOS 11 to nie tylko nowe funkcje ale też brak starych

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)