Home Artykuły Jak całkowicie wyłączyć animacje w iOS 11 bez jailbreak?
Jak całkowicie wyłączyć animacje w iOS 11 bez jailbreak?

Jak całkowicie wyłączyć animacje w iOS 11 bez jailbreak?

1

System iOS 11 oficjalnie znajduje się w użytku od 12 września kiedy oprogramowanie to trafiło do kanału dystrybucji. Co oczywiste kierowane jest do wszystkich użytkowników posiadających kompatybilne urządzenia. Niestety starsze modele iPhone’a, czy iPada mogą mieć problem ze stabilnością działania niniejszego softu i z płynną jego obsługą.

Winne są starsze wersje procesora montowane w leciwym sprzęcie, ot choćby chip A8, czy A9 wspomagane 1 GB pamięci RAM oraz animacje jakimi najeżone jest oprogramowanie iOS 11. To właśnie ten element obsługi systemu może powodować przestoje i chwilowe jego zawieszanie się, co po niedługim czasie robi się irytujące i problematyczne w sensie obsługi mobilnej platformy. Na szczęście ta wyposażona jest w funkcję „Redukuj ruch”, której zadaniem jest wyłączenie wspomnianych animacji i tym samym przyspieszenie działania systemu. Opcja ta znajduje się w Ustawieniach Ogólnych w sekcji Dostępność.

Niestety w praktyce nie zawsze spełnia to swoje zadanie, bowiem jak się okazuje animacje przy włączonej opcji „Redukuj ruch” nie są usypiane całkowicie. W tym poradniku zatem pokażemy jak dokonać pełnej dezaktywacji animacji systemu iOS 11, a co więcej nie wprowadzając telefonu, czy tabletu w tryb jailbreak.

W pierwszej kolejności należy uruchomić asystenta głosowego Siri w ustawieniach systemowych (jeśli do tej pory opcja ta była dezaktywowana), a następnie wcisnąć i przytrzymać przycisk Power. Kiedy na ekranie urządzenia wyświetli się suwak zamykający system przesuwamy go tylko do połowy przytrzymując go i ponownie wciskając przycisk Power.

W następnej kolejności aktywujemy Siri i prosimy ją o włączenie jakiejkolwiek aplikacji zainstalowanej w urządzeniu. W niektórych przypadkach pozostanie już tylko wpisać kod odblokowujący urządzenie.

Od teraz system iOS 11 pozbawiony jest jakichkolwiek animacji przez co oprogramowanie to powinno działać szybciej. Cały proces prezentuje też film poniżej:

 

Jak całkowicie wyłączyć animacje w iOS 11 bez jailbreak?

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)