Home Artykuły Jak wyłączyć w iOS 11 automatyczne odtwarzanie wideo w App Store
Jak wyłączyć w iOS 11 automatyczne odtwarzanie wideo w App Store

Jak wyłączyć w iOS 11 automatyczne odtwarzanie wideo w App Store

0

Wśród wielu nowości jakie do użytku przyniósł system iOS 11 znajduje się całkowicie przebudowany sklep App Store zawierający między innymi odświeżaną codziennie dawkę nowych rekomendacji dotyczących oprogramowania, a także opisy najciekawszych pozycji, krótkie wywiady z deweloperami oraz poradniki.

Zmiany sklepu obejmują więc nie tylko kwestie wizualne ale również funkcjonalne. Zmienił się bowiem sposób poruszania się użytkownika po zasobach tego miejsca. Niemal w każdym zakątku znaleźć można także krótkie animacje i filmy wideo głównie prezentujące konkretny tytuł w akcji.

Z tymi ostatnimi jest jednak pewien, mały problem, bowiem materiały te odtwarzane są z automatu, co w przypadku starszych wersji urządzeń może skutkować spowolnieniem pracy systemu, krótkotrwałymi, acz denerwującymi przestojami w jego działaniu wynikającymi z małej, dostępnej pamięci RAM. Jakby tego było mało te krótkie zajawki mogą pobierać także dodatkowe dane z limitu transferu internetowego przyznanego nam przez operatora sieci komórkowej. Można ten problem jednak ominąć wyłączając automatyczne odtwarzanie z poziomu ustawień systemu iOS 11.

W tym poradniku zatem pokażemy jak tego dokonać.

W pierwszej kolejności należy udać się do Ustawień systemu i zakładki iTunes & App Store. Po jej otwarciu z dostępnej listy opcji należy wybrać Odtwarzaj wideo automatycznie po czym zaznaczyć funkcję Wyłącz. Od tej chwili odtworzenie takiego wideo będzie możliwe dopiero po ręcznym aktywowaniu w App Store.

Istnieje jeszcze na powyższej liście opcja automatycznego odtwarzania wideo tylko wówczas, gdy urządzenie połączone jest z siecią bezprzewodową WiFi. To ukłon dla użytkowników, którzy zmuszeni są oszczędzać dane z pakietu internetowego.

Źródło: OSX Daily

 

Jak wyłączyć w iOS 11 automatyczne odtwarzanie wideo w App Store

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)