Home Newsy Samoregulujące się paski do Apple Watch
Samoregulujące się paski do Apple Watch
0

Samoregulujące się paski do Apple Watch

0

Całkiem prawdopodobne, że za jakiś bliżej nieokreślony czas do oferty Apple trafią specjalne paski dedykowane jabłkowemu zegarkowi, które same zadbają o prawidłowe ułożenie gadżetu na nadgarstku. Chodzi o odpowiednio luźne zapięcie Apple Watch’a na ręce, tak by prawidłowo funkcjonował mieszczący się w nim czujnik tętna serca.

W chwili obecnej dostępne są odpowiednie instrukcje pokazujące jak należy zakładać zegarek na rękę. Wkrótce jednak ich użyteczność może okazać się zbyteczna, a to za sprawą specjalnych pasków samoregulujących, nad którymi obecnie pracuje kalifornijska firma.

Do amerykańskiego Biura Patentów i Znaków Towarowych został bowiem złożony wniosek opisujący takie rozwiązanie, a w zasadzie kilka z nich. Apple w dokumentacji przedstawia użycie specjalnych zapadek, klamry automatycznie regulującej zapięcie, czy innym razem mechanicznej części obudowy zegarka, która w odpowiedni sposób wysuwałaby się w kierunku nadgarstka pozostawiając wymaganą, wolną przestrzeń.

Takie akcesorium ma sens bytu także ze względu na fakt, że podczas aktywności fizycznej ciało ludzkie ma tendencję do zmiany swojej objętości, ot choćby puchnięcia członków, a mieszczący się na nadgarstku zegarek często zsuwa się zmieniając swoje pierwotne położenie.

Źródło: USPTO

 

Samoregulujące się paski do Apple Watch

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)