Home Newsy Face ID także w innych urządzeniach Apple w przyszłym roku
Face ID także w innych urządzeniach Apple w przyszłym roku
0

Face ID także w innych urządzeniach Apple w przyszłym roku

1
0

Już na początku listopada użytkownicy rozwiązań od Apple na własnej skórze będą mogli przekonać się jak radzi sobie w praktyce technologia rozpoznawania twarzy jaką firma zaimplementowała w iPhone’a X. Face ID poważnie zainteresowała też innych producentów smartfonów na rynku wytyczając nowy trend w świecie technologii. Analityk Ming Chi Kuo twierdzi, że w przyszłym roku wsparcie dla kamer TrueDepth otrzymają również inne urządzenia pracujące pod kontrolą systemu iOS.

Nowy raport sporządzony przez analityka znanego z często trafnych spekulacji zakłada, iż w roku 2018 zarówno wszystkie nowe iPhone’y jak i kolejne modele iPada Pro dostaną wsparcie dla Face ID. Obecnie technologia ta znalazła jedynie zastosowanie w najwyższym modelu jabłkowego smartfona, a powodów dla których tak się stało jest kilka.

Najważniejszym z nich i oczywistym jest zwiększenie atrakcyjności urządzenia i przyciągnięcie większej ilości nabywców. Innym zaś wciąż występujące problemy z produkcją złożonych konstrukcyjnie komponentów składających się na budowę kamery TrueDepth. W przyszłym roku wytwarzanie tego elementu ma być już łatwiejsze, co pozwoli na rozszerzenie skali masowej produkcji.

Źródło: MacRumors

 

Face ID także w innych urządzeniach Apple w przyszłym roku

(1)

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)