Home Newsy Wszystkie przyszłe modele iPhone’a bez Touch ID
Wszystkie przyszłe modele iPhone’a bez Touch ID
0

Wszystkie przyszłe modele iPhone’a bez Touch ID

0

Czytnik Touch ID to świetne rozwiązanie, które zaraz po premierze zdobyło sobie serca użytkowników jabłkowych urządzeń, a dziś nie potrafią oni już żyć bez tej technologii. Niestety wraz z flagowym modelem iPhone’a z tego roku Apple proponuje inny sposób zabezpieczeń smartfona, co podyktowane miało być problemami z implementacją tego pierwszego w wyświetlacz.

Integracja czytnika linii papilarnych z ekranem opracowywana była przez wiele miesięcy jednak zakończyła się fiaskiem i Apple musiało znaleźć inne rozwiązanie. Stąd w iPhone X pojawiła się technologia Face ID, czyli skaner twarzy użytkownika i wiele wskazuje na to, iż na zawsze wyprze z użytku Touch ID.

Zdaniem analityka Ming Chi Kuo w przyszłym roku każdy z nowych modeli jabłkowej słuchawki zostanie wyposażony w kamerę TrueDepth i technologię Face ID, a czytnik linii papilarnych zapisze się na kartach historii giganta z Cupertino. Mimo niedawnych spekulacji, że firmie w końcu uda się scalić Touch ID z wyświetlaczem i rozwiązanie takie pojawi się prawdopodobnie w przyszłych modelach smartfona właściwy scenariusz może okazać się mocno odmienny.

Touch ID ma umrzeć śmiercią naturalną, choć praktykować ma z nim jeszcze przez krótki czas konkurencja na rynku smartfonów. Niestety wysoki koszt związany z produkcją wbudowanego czytnika linii papilarnych w wyświetlacz, a co za tym idzie finalna cena urządzenia znacznie ograniczą popyt na rynku, a całość doprowadzi do całkowitej rezygnacji z tego rozwiązania.

Źródło: 9To5Mac

 

Wszystkie przyszłe modele iPhone’a bez Touch ID

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)