Home Newsy iTunes w wersji z App Store dostępne na stronie Apple
iTunes w wersji z App Store dostępne na stronie Apple
0

iTunes w wersji z App Store dostępne na stronie Apple

0

We wrześniu tego roku odchudzeniu uległ program iTunes, którego Apple wraz z wersją 12.7 pozbawiło sklepu App Store. Ruch ten przez większość użytkowników został odebrany negatywnie, bowiem przyzwyczaili się oni już do opcji pobierania oraz instalowania aplikacji, czy dzwonków dedykowanych systemowi iOS z poziomu komputera. Kalifornijska firma cały zabieg tłumaczyła po wydaniu nowej odsłony iTunes, iż koncentruje się ona w tej chwili na muzyce, filmach i programach telewizyjnych.

Jest jednak dobra informacja dla tych, którzy cenili sobie poprzednie rozwiązanie. Na stronie wsparcia technicznego Apple pojawiła się właśnie wersja 12.6.3 aplikacji iTunes, w której przywrócono zakładkę ze sklepem App Store. Odsłona programu co prawda dedykowana jest klientom biznesowym, którym wspomniana funkcja może być niezbędna do pracy jednak skorzystać z niej mogą wszyscy zainteresowani. Program oczywiście dostępny jest zarówno dla systemu macOS jak i Windows.

Jest niestety także i zła informacja. Po pobraniu i zainstalowaniu iTunes 12.6.3 na swoich urządzeniach konieczne będzie ręczne odbudowanie biblioteki multimediów w aplikacji. Póki co nie wiadomo jak długo ta odsłona programu będzie dostępna do pobrania i czy Apple zamierza darzyć ją wsparciem. Prawdopodobnie skupi się raczej na wersji 12.7 i jej rozwoju.

Źródło: Apple

 

iTunes w wersji z App Store dostępne na stronie Apple

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)