Inteligentne wagi – przegląd rynku, jaką wybrać? Jak schudnąć po świętach?

Inteligentne wagi – przegląd rynku, jaką wybrać? Jak schudnąć po świętach?

Inteligentne wagi – przegląd rynku, jaką wybrać? Jak schudnąć po świętach?

0

Któż z nas nie lubi polepszać swoich statystyk? Liczby, liczby…one są wszędzie, a my chcemy żeby one zawsze były jak najbardziej korzystne. Dzielenie się i kolekcjonowanie naszych wyników jest w dzisiejszych czasach pożądane przez społeczeństwo – lubimy stawiać sobie wyzwania. Gdy brak jakiegokolwiek celu lub gdy nie możemy się czymś pochwalić to nie sprawia nam to takiej frajdy. Do czego zmierzam? Inteligentne wagi, które możemy sparować z telefonem.

Może i dzielenie się ile przytyliśmy po świętach nie jest wymarzoną czynnością jaką chcielibyśmy robić, szczególnie gdy mieliby zobaczyć to nasi znajomi. Jednak samo zbieranie statystyk dla nas samych już brzmi lepiej. Prawda? Takie wagi są ciekawym rozwiązaniem szczególnie dla osób, które lubią lub chcą dbać o siebie jeszcze dokładniej i mieć wszystkie dane na smartfonie. Smart waga nie jest udanym prezentem dla przyjaciółki, ale do rodzinnego zacisza jak najbardziej. W końcu z takiego urządzenia będą mogli korzystać wszyscy domownicy. Do świąt zostało kilka dni, może akurat to dobry wybór na prezent, nawet dla samego siebie!

Jak działają takie smart wagi?

Jest to waga jak każda inna, ale tylko z pozoru. W jej wnętrzu kryje się trochę technologii, co czyni ją „specjalną”. Wyposażona w łączność bluetooth pozwala na komunikowanie się z naszym smartfonem. Za pomocą specjalnych czujników potrafi o wiele więcej niż można by się spodziewać. Oprócz samego sprawdzania naszej wagi, czyli wykonywania tego co robi standardowa waga, inteligentna pozwala na wykonywanie innych pomiarów – jak sprawdzanie naszej sylwetki lub poziomu wody w organizmie. Od tego co poszczególna waga potrafi, zależy przede wszystkim od jej ceny i tego co producent w niej umieścił.

Mi Body Smart Scale 2

Firma kiedyś uznawana jako pospolity chiński „krzak”, dziś jednak ceniona przez miliony osób na świecie. To jak rozwinęła się firma Xiaomi jest nie bywałe, szczególnie że robią oni naprawdę dobre urządzenia i nie żądają miliarda monet z naszego portfela. Stworzona przez nich waga jest tylko kolejnym argumentem, że tanie i chińskie nie zawsze jest słabe. Mi Body Smart Scale 2 może się podobać, jest bardzo dobrze wykonana, posiada kompaktowe rozmiary, a w dodatku jest cienka. Pozwala obsługiwać maksymalnie 16 osób, co dla dużej rodziny jest sporym plusem – przyjeżdżający raz na rok wujek z Kanady z ciotką Helgą będą mieli możliwość stworzenia własnego profilu i analizowania zmian bez kolidowania z naszymi.

Waga wyświetla wynik ukrytym pod materiałem ABS na pierwszy rzut oka niewidocznym wyświetlaczem, dopiero w momencie użycia wynik pojawia się wyraźnie. Urządzenia pozwala wykonywać 10 różnych pomiarów za pomocą zaawansowanej technologii BIA – wśród nich są pomiary np. metabolizmu, tkanki tłuszczowej, BMI, masy kostnej. Waga zlicza wszystkie wyniki i wystawia naszemu ciału ocenę końcową – brzmi trochę strasznie prawda? Niezależnie od wyniku waga będzie zbierać nasze wyniki i kalkulować wszystko w dedykowanej aplikacji na smartfony i pozwoli na poprawienie naszego zdrowia. Cena omawianej smart wagi wynosi tylko 159 zł. Link do oficjalnej strony z produktem – link.

GOCLEVER Smart Scale V2

Kolejna propozycja od znanej z tworzenia tańszych produktów firmy Goclever. Wykonana została bardzo elegancko, wpisze się szczególnie w ciemniejsze kolorystycznie łazienki. Wygląd podkreśla znajdująca się na górze płyta wykonana z hartowanego szkła. Na górnej części znajduje się 3,1 calowy wyświetlacz pokazujący wynik. W przeciwieństwie do wagi od Xiaomi może ona obsługiwać tylko lub aż 8 użytkowników. Każda z poszczególnych osób będzie automatycznie wykrywany przez wagę, fajna opcja ponieważ nie trzeba za każdym razem zmieniać użytkownika , tylko wszystko wykonuje się automatycznie.

Waga kontroluje 8 ważnych parametrów: masę ciała, ilość wody w organizmie, masę mięśniową, tkankę tłuszczową, masę kostną, otłuszczenie organów wewnętrznych, BMI oraz BMR. Wszystkie dane zbierane są w aplikacji dostępnej na urządzenia z systemem IOS i Android. Cena jaką przyjdzie nam zapłacić w momencie kupna to około 90 zł – link.

HUAWEI SMART SCALE AH100

Kolejna waga od producenta, który jeszcze jakiś czas temu był mało popularny. Dziś Huawei jest firmą, która ściga się z wielkimi koncernami jak Samsung i Apple. Nic więc dziwnego, że stworzona przez nich waga łazienkowa jest równie popularna co ich smartfony. Waga wykonana ze szkła w białym kolorze prezentuje się naprawdę elegancko. Bluetooth w wersji 4.1 i stworzona przez producenta aplikacja mobilna sprawia, że jest ona dobrym wyborem. Wyposażona jest także w wyświetlacz, który w momencie nieużywania jest niewidoczny.

Waga od Huaweia pozwala poznać nam 9 czynników związanych z naszym ciałem – waga, procentowa zawartość tłuszczu w organizmie, ilość tłuszczu trzewnego, wskaźnik masy ciała BMI, wskaźnik przemiany materii BMR, całkowita masa mięśniowa, procentowa zawartość wody w organizmie, całkowita masa kości, zawartość białka w organizmie.  Urządzenie automatycznie wykrywa do 10 użytkowników. Cena za omawianą wagę wynosi około 110 zł – link.

Fibit Aria 2

Najdroższa waga w zestawieniu pochodzi ze stajni Fibita, którą mieliśmy przyjemność testować – link do recenzji: klik

Charakteryzuje się ona bardzo zaawansowanymi czujnikami, które są w stanie bardzo dokładnie odczytać informacje o naszym ciele. Duży wyświetlacz pokazuje informacje na temat naszego ciała i wagi. Dołączona aplikacja pozwala podglądać dokładnie progres jaki wykonaliśmy z czasem. Oprogramowanie dokładnie sprecyzuje nam co powinniśmy robić by poprawić nasze wyniki. Dodatkowo waga współpracuje ze wszystkimi urządzeniami i aplikacjami Fibita. Waga daje nam dostęp do informacji na temat – poziomu tłuszczu, nawodnieniu, masie mięśniowej i wskaźniku BMI. Urządzenie rozpoznaje automatycznie do ośmiu użytkowników. Fibit Aria 2 występuje w dwóch wersjach kolorystycznych – czarna i biała. Kosztuje niemało, bo jej cena wynosi około 550 zł, ale jest to urządzenie bardzo dobrze działające i godne polecenia. Link do produktu – klik.

NOKIA Body Plus

Legendarna firma – Nokia, kto mógł się spodziewać, że i ona zaszczyciła rynek inteligentnych wag. Kiedyś lider wśród telefonów, dziś firma udzielająca się nie tylko pod tym kątem. Oferowana przez nich waga dla urządzeń zarówno z systemem IOS i Android jest ciekawym wyborem, szczególnie, że wygląda genialnie i oferowana jest do wyboru w kolorze czarnym i białym. Dokładne pomiary waga wykonuje za pomocą opatentowanej technologii – Position Control.

Waga utomatycznie zapisuje wykonane przez użytkowników i nagradza oraz motywuje do dalszego działania. W końcu fajnie zobaczyć z czasem, że pojawiają się widoczne zmiany. Waga pokazuje wykres ilustrujący trend z ostatnich ośmiu pomiarów, wszystko dostępne jest w dedykowanej aplikacji na smartfony. Urządzenie automatycznie rozpoznaje do ośmiu użytkowników. Można również używać trybów: dla niemowląt oraz dla kobiet w ciąży. Waga dostępna jest w kwocie około 400 zł = klik.

Withings Body Scale

Kolejną wagą, której recenzję także możecie przeczytać na APPLEMOBILE.PL jest produkt marki Withings. Withings to marka, która niedawno zniknęła z rynku po tym, jak przejęła ją maka HMD Global, bardziej znana z telefonów marki Nokia, która dzięki niej powróciła na rynek. Jednak niedawno Withings został ponownie sprzedany swojemu poprzedniemy właścicielowi, przez co znów produkty Withings są dostępne pod pierwotną marką. Withings Body Scake poza funkcjami mierzenia masy ciała, pozwala również sprawdzić procentowy udział tkanki tłuszczowej, mięśniowej, kośćca, udział wody w organizmie, a nawet prognozę pogody na dzień i noc czy ilość kroków, które zrobiliśmy dzisiaj, do czasu dokonania pomiaru. W ofercie znajdziemy model wyższy, który poza wyżej wymienionymi funkcjami, umożliwia również kontrolowanie jakości powietrza. Ciekawa opcja, ale czy rzeczywiście niezbędna w przypadku wagi łazienkowej, czyli tej, która stoi gdzieś ukryta w naszej łazience? Niespecjalnie. Z tego właśnie powodu to model WS-50 jest najchętniej wybieraną wśród klientów. Link do recenzji dostępny jest tutaj – klik. Model ten kosztuje około 400 złotych. Dostępny jednak jest także nowy model Withings Body Cardio w cenie 520 złotych.

Inteligentne wagi – przegląd rynku, jaką wybrać? Jak schudnąć po świętach?

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl