Inteligenta butelka PURO Smart przypomni Ci o nawadnianiu i wyświetli temperaturę napoju

Inteligenta butelka PURO Smart przypomni Ci o nawadnianiu i wyświetli temperaturę napoju

Inteligenta butelka PURO Smart przypomni Ci o nawadnianiu i wyświetli temperaturę napoju

0

PURO Smart to inteligentna butelka, która przypomni Ci o piciu w ciągu dnia. Jeżeli nie dostarczysz 1.5 litra wody swojemu organizmowi, poczujesz się znużony i osłabiony. I choć nie oznacza to wcale, że musisz zapijać się całe dnie jedynie wodą, bo możesz ją przecież dostarczać również dobrze w pożywieniu, to sam po sobie wiem, że zdarzają się mi takie dni w pracy, kiedy nawet kubka kawy przez cały dzień nie wypijam, bo nie ma czasu „taczki załadować”, a co dopiero myśleć o nawadnianiu…

To błąd. Jestem tego świadomy. Nawet zacząłem coś w tym kierunku robić, a konkretnie mam przy biurku całą zgrzewkę małych szklanych butelek z wodą. Faktycznie skorą są pod ręką, to częściej po nie sięgam. Jakiś czas temu pokazywałem Wam moją butelkę wielokrotnego użytku od Apple.

Butelka S’well z siedziby Apple w Cupertino

Piękna, fajna i stworzona w bardzo szczytnym celu, a konkretnie po to, aby ograniczyć korzystanie z plastikowych butelek, przyznaję się bez bicia jest używana przeze mnie sporadycznie, głównie do zabierania z domu owocowych koktajli, o ile mamy czas je przygotować.

Wodę piję z butelek szklanych. Wygoda wygrała, a jako że butelki są ze szkła, a nie plastiku to i sumienie mam czystsze. Natomiast jako geek nie mogłem przejść obojętnie obok nowego produktu PURO Smart. Marki PURO chyba nie muszę nikomu przedstawiać, bo jej akcesoria na APPLEMOBILE.PL gościły wielokrotnie. Natomiast o butelce Smart jej produkcji z chęcią trochę opowiem.

Co znajdziemy w zestawie z PURO Smart? 

Ładowarkę. Tak, bez żartów. Butelka od PURO, to kolejne urządzenie, które co jakiś czas będziecie musieli naładować prądem, aby działało. Z jednej strony można pomyśleć, że świat oszalał. Z drugiej, skoro to ma pomóc, to czemu nie?

Ładowarką ładujemy wbudowaną w korek baterię, która zasila sensor ciepła oraz wbudowany w korek wyświetlacz prezentujący temperaturę znajdującego się we wnętrzu płynu, jak również poziom naładowania wspomnianej baterii i tryb przypominania o piciu.

Jak to wygląda w praktyce, czyli na ile PURO Smart jest rzeczywiście smart? 

Butelka, a tak naprawdę termos wykonana została ze stali nierdzewnej. I to nie byle jakiej, bo jest to stal 18/8, która może być wykorzystywana do użytku spożywczego i jest wolna od bisfenolu, który bardzo często towarzyszy opakowaniom z tworzyw sztucznych. Natomiast dzięki 18 % domieszki chromu i 8% niklu sprawia, że jest to chyba najlżejszy, najtrwalszy, najbezpieczniejszy i najsilniejszy rodzaj stali na świecie.

Sama butelka wygląda bardzo pięknie. Do recenzji otrzymałem wariant czarny, o przyjemnym satynowym wykończeniu z naturalnie stalowymi wstawkami. Butelka posiada gumową podstawę, dzięki której stabilnie stoi na stole.

Natomiast największym jej sekretem, zaletą i wyróżnikiem jest nakrętka. Hermetyczna nakrętka ma zadanie izolować i uszczelniać butelkę przed wyciekami, co trzeba robi bardzo dobrze. Prawidłowo zakręcona nie przepuści wody czy innego płynu, nawet jeżeli potężnie nią wymachamy w torbie z ubraniami na siłownię czy plecakiem z książkami do szkoły.

Nakrętka posiada wbudowany wyświetlacz. Pokazuje on dokładną temperaturę napoju. Co ważne, butelka potrafi bardzo dobrze izolować płyn. Przez nawet 12 godziny zapewni Ci ciepły napój. Natomiast przez niemal 24 godziny możesz się cieszyć bardzo zimnym, schłodzonym napojem.

O temperaturze przypomina nie tylko wyświetlacz podający dokładną temperaturę w stopniach Celsjusza, ale również kolorowy pierścień, który w zależności od temperatury, świeci na zielono w przypadku chłodnych napoi, na pomarańczowo w przypadku ciepłych lub na czerwono, gdy ich temperatura przekracza 60 stopni C.

Z PURO Smart nie zapomnisz o nawadnianiu w ciągu dnia 

Funkcja przypominania o piciu jest aktywowana za pomocą dotykowego gestu na nakrętce. Wystarczy po jego zapaleniu dwukrotnie dotknąć części dotykowej. Od tego momentu nakrętka co 1.5 godziny będzie ci przypominać, że jeżeli chcesz zachować dzisiaj dobre samopoczucie, powinieneś się napić.

Po 10 godzinach od ustawienia alarmu, funkcja dezaktywuje się automatycznie. Dlatego następnego dnia w pracy czy na uczelni, znów musisz uruchomić odliczanie co 1.5 godzinnego popijania.

Podsumowując 

W samej tylko Ameryce aż 50 miliardów plastikowych butelek trafia każdego roku na wysypiska śmieci. Ponad 200 miliardów na całym świecie w ogóle nie podlega recyklingowi, a 100 lat to minimalny czas, ile taka butelka podlega rozkładowi. Ja od dawna kupuję wodę, której piję najwięcej wyłącznie w szklanych butelkach. Później takie szklane butelki mogę wrzucić do odpowiedniego kubła, dzięki czemu zostaną poddane recyklingowi.

Nie mogę się przekonać jeszcze do picia wody z kranu, choć wszędzie trąbią, że przecież woda jest czysta i zdatna do picia bez konieczności jej przegotowania. Nie smakuje mi taka woda, ma dziwny zapach i nawet jeżeli jest to moja wyobraźnia, to chyba nie uda mi się przejść na kranówkę. Natomiast wpis ten nie jest o moich preferencjach dotyczących picia wody, a o butelce PURO Smart. Przyznaję, że spodziewałem się trochę więcej po PURO i butelce nazywanej smart.

Zdziwiłem się, że nie łączy się ze smartfonem, nie zlicza jak często piję (o tym, ile nawet nie marzyłem). Natomiast taka solidna i wygodna butelka sama w sobie to bardzo dobry pomysł, który będzie bardzo dobrym prezentem choćby na zbliżającą się gwiazdkę dla obdarowanej osoby, która zabiera z domu kawę czy herbatę lub w przeciwieństwie do mnie, nie ma problemu z piciem kranówki. Bardzo wysoka jakość wykonania, która przekłada się na długi czas utrzymywania temperatury zimnego i ciepłego napoju, to tylko zaleta. Natomiast funkcje „smart”, jak wyświetlanie temperatury czy przypominanie co 1.5 godziny, że warto się napić, to tylko dodatek, do samej butelki i to nie dla niego warto ją kupić, a właśnie dla niej samej.

Butelkę PURO Smart do testów użyczył nam sklep TopBuy.pl

Inteligenta butelka PURO Smart przypomni Ci o nawadnianiu i wyświetli temperaturę napoju

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.