Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie #25 Aplikacja tygodnia – Ecosia, sadź drzewa… Będąc w sieci!
#25 Aplikacja tygodnia – Ecosia, sadź drzewa… Będąc w sieci!

#25 Aplikacja tygodnia – Ecosia, sadź drzewa… Będąc w sieci!

0

Witam Was w kolejnym odcinku z serii pt. „aplikacja tygodnia”. Dzisiaj na tapecie apka, która pozwoli Wam być nieco bardziej eko – nie kosztuje nic, a może dużo zmienić. Przed Wami Ecosia. Zaczynajmy!

Ecosia – sadź drzewa… Będąc w sieci?!

Tak! I choć wydaje się to niezwykle dziwne, a wręcz niemożliwe – jak najbardziej można połączyć te obie rzeczy ze sobą. Twórcy aplikacji zatwierdzili, że korzystając z niej tak naprawdę przyczyniamy się do sadzenia jeszcze większej ilości drzew. Na swoje postępy mamy wgląd w specjalnej zakładce. Czyż nie brzmi to świetnie? Wow. Nie wiem jak Wy, ale mnie to już zaciekawiło. Szkoda, że nie pomyślałem o instalacji tego cuda wcześniej. Jak to się jednak mówi – lepiej późno, niż wcale. Spójrzcie w dół – oto zrzuty ekranu przedstawiające Ecosię.

Oto główny interfejs aplikacji, a także jej funkcje po przytrzymaniu jej ikonki (poprzez 3D-Touch). Swoją drogą, jeżeli nie posiadacie go ze względu na starszy wiek Waszych iUrządzeń – zainteresujcie się ostatnimi odcinkami „wtyczki tygodnia”. Wracając jednak do przeglądarki – wyglada ona świetnie i wiem, że mógłbym korzystać z niej na co dzień – jest to kwestia przyzwyczajenia do jej interfejsu, tyle. Mi bardzo on odpowiada, a Wam? Dajcie znać w komentarzach.

Jak widzicie, funkcje przeglądarki są wystarczające i zadowolą większość jej użytkowników. Sądzę, że może ona być jedną z najbardziej wpływowych aplikacji na rynku, gdyż w obecnej dobie dbania o planetę, każdy powinien o niej się dowiedzieć i zacząć z niej korzystać. Około 40 wyszukań to jedno zasadzone drzewo. Fajnie! To się opłaca. Może nie dla nas, bo nic to nie kosztuje – dużo jednak jest to dla naszej planety. Niestety, ale obecnie nie jest ona w najlepszej sytuacji. Pora to zmienić!

To już wszystko na dzisiaj. Standardowo, opisywaną przeze mnie apkę znajdziecie za darmo w AppStore. Ecosia czeka na Was, więc nie pozwólcie jej czekać! Do zobaczenia już w przyszłym tygodniu. Miłego weekendu, czytelnicy!

#25 Aplikacja tygodnia – Ecosia, sadź drzewa… Będąc w sieci!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/