Home Newsy Filmu biograficznego od Apple o Elvisie Presleyu nie będzie
Filmu biograficznego od Apple o Elvisie Presleyu nie będzie
0

Filmu biograficznego od Apple o Elvisie Presleyu nie będzie

0

Pozostając dziś jeszcze w temacie Hollywood i seriali oraz filmów, których produkcję miało współtworzyć Apple warto odnotować, iż kalifornijska firma nawiązała jakiś czas temu współpracę z wytwórnią The Weinstein Company. Owocem tej współpracy miał być film biograficzny opowiadający historię Elvisa Presleya.

Dokument miał być oczywiście udostępniony w ramach ekosystemu Apple jednak wiadomo już, że prace nad nim zostały wstrzymane na skutek skandalu jaki rozpętał się wokół osoby Harveya Weinsteina, założyciela wytwórni The Weinstein Company. Został on oskarżony o molestowanie seksualne i gwałty popełniane od wielu lat na pracownicach oraz aktorkach. Sprawa przez długi czas nie wyszła na jaw, bowiem Weinstein miał za milczenie ofiar płacić ogromne sumy pieniędzy.

Apple wycofało się z projektu, który na szczęście był jeszcze we wstępnej fazie przygotowań. Doszło dopiero do podpisania umowy pomiędzy podmiotami. Kontrakt ten został właśnie zerwany.

Co ciekawe wspomniany film biograficzny miał mieć swoją kontynuację, a w kolejnych jego częściach opowiedziano by historię Prince’a, czy Michaela Jacksona.

Źródło: Deadline

 

Filmu biograficznego od Apple o Elvisie Presleyu nie będzie

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)