Jak kupić słowacką winietę w aplikacji na iPhone? – Eznamka

Jak kupić słowacką winietę w aplikacji na iPhone? – Eznamka

Jak kupić słowacką winietę w aplikacji na iPhone? – Eznamka

29
0

Zbliża się lato i czas wakacyjnych wyjazdów. Jeśli wybierasz się na Słowację, pamiętaj o zakupie winiety autostradowej. Gdzie kupić słowacką winietę, by legalnie korzystać z autostrad i dróg szybkiego ruchu? Najwygodniej przez aplikację mobilną.

Eznamka to oficjalna aplikacja do zakupu słowackich winiet autostradowych. Można ją pobrać za darmo z App Store. Za jej pomocą możesz kupić każdy rodzaj winiety, sprawdzić ważność winiety już zakupione, sprawdzić aktualne ceny lub złożyć reklamację.

Zakup winiety krok po kroku

 1. Ściągnij z App Store aplikację eznamka
 2. Tapnij przycisk Kupić nową ewinietę, widoczny w dole ekranu
 3. Z rozwijanej listy wybierz typ pojazdu. Do wyboru są dwie możliwości: pojazd oraz przyczepa. Jeśli kupujesz winietę na auto o masie do 3,5 tony wybierz pojazd.
  Pamiętaj, że osobną winietę na przyczepę musisz kupić wyłącznie w sytuacji, gdy masa całego zestawu przekracza 3,5 tony.
  Z drugiej rozwijanej listy wybierz typ winiety. Na Słowacji dostępne są trzy typy winiet: 10-dniowa (10 euro), 30-dniowa (14 euro) oraz roczna (50 euro). Pamiętaj, że winieta roczna nie jest ważna przez 12 kolejnych miesięcy, a od dnia zakupu do 31 stycznia następnego roku kalendarzowego. Więc jeśli kupisz roczną winietę 1 lipca 2019 to będzie ona ważna do 31 stycznia 2020 roku, czyli tylko 7 miesięcy. Jeśli wybrałeś winietę na 10 lub 30 dni, wprowadź pierwszy dzień ważności. Następnie tapnij przycisk Dalej.
 4. Na kolejnym ekranie wpisz numer rejestracyjny swojego auta (wprowadź wyłącznie litery i cyfry, nie używaj spacji), oraz kraj w którym jest zarejestrowane. Następnie tapnij przycisk Dalej.
 5. Podaj swój adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego, i tapnij przycisk Dalej.
 6. Na kolejnym ekranie wyświetli się potwierdzenie zakupu winiety. Sprawdź, czy wszystkie dane są zgodne. Jeśli tak, tapnij przycisk Dalej.
 7. Teraz zostaniesz poproszony o wprowadzenie danych karty płatniczej. Za winietę możesz zapłacić kartami VISA i MasterCard. Po wprowadzeniu danych, przewiń ekran w górę i tapnij przycisk CONFIRM.
 8. Jeśli transakcja przebiegła poprawnie, na ekranie wyświetli się winieta, a na twój adres e-mail przyjdzie potwierdzenie zakupu.

Pamiętaj, że na Słowacji winiety sprawdzane są w sposób elektroniczny za pomocą kamer odczytujących numery rejestracyjne. Jeśli podczas zakupu pomylisz się w numerze np. zrobisz literówkę, rzeczywisty numer rejestracyjny twojego nie zostanie odnaleziony w bazie danych i system automatycznie wystawi mandat.

Sprawdzenie ważności winiety

 1. Kliknij w menu w lewym górnym rogu ekranu, i wybierz Sprawdzić ważność
 2. Wpisz numer rejestracyjny pojazdu oraz wybierz kraj rejestracji. Następnie tapnij przycisk SPRAWDZIĆ.
 3. Jeśli w systemie jest winieta dla podanego numeru rejestracyjnego, aplikacja wyświetli winietę.

Dodawanie winiety zakupionej w stacjonarnym punkcie sprzedaży

 1. Kliknij w menu w lewym górnym rogu ekranu i wybierz opcję Dodać istniejącą winietę.
 2. Wpisz numer rejestracyjny, kraj rejestracji oraz numer winiety, który znajdziesz na potwierdzeniu zakupu, następnie tapnij przycisk Dalej.
 3. Jeśli operacja przebiegła poprawnie, aplikacja wyświetli winietę.
  Pamiętaj, że nie masz obowiązku dodawania do aplikacji winiet zakupionych w stacjonarnej sieci sprzedaży. Funkcja „Dodaj winietę” na charakter wyłącznie informacyjny i jest przeznaczona głównie dla użytkowników flotowych.

Czemu warto korzystać z aplikacji eznamka?

 • kupujesz winietę w dowolnym miejscu i czasie
 • unikasz problemów językowych podczas zakupu w punkcie stacjonarnym
 • masz pewność, że twoja winieta jest legalna
 • masz pewność, że płacisz oficjalną cenę, bez dopłat naliczanych przez pośredników
 • w każdej chwili możesz sprawdzić ważność winiety

Eznamka – słowacka winieta w iPhone

 

 

 

(29)