Home Recenzje Akcesoria Epson MG-850HD. Projektor dla Apple. Jak działa w praktyce?
Epson MG-850HD. Projektor dla Apple. Jak działa w praktyce?

Epson MG-850HD. Projektor dla Apple. Jak działa w praktyce?

0

Epson MG-850HDFirma Epson znana jest bardzo dobrze z urządzeń drukujących, ale tym razem pokazano projektor współpracujący z produktami Apple, m.in. z iPhone. Epson MG-850HD to także stylowo wyglądający sprzęt.

Użytkownicy telefonów Apple, jako jedyni na świecie mogą przebierać w najwspanialszych i najbardziej nieprawdopodobnych akcesoriach dla swoich urządzeń. Do telefonu iPhone, ale także innych iZabawek można podłączyć w zasadzie wszystko – od bajerancki audiofilskich słuchawek, po zaawansowane systemy HiFi, systemy multimedialne, aparaty fotograficzne, zestawy audio w samochodzie, urządzenia do diagnostyki samochodowej, po? projektory włącznie. Epson MG-850HD jest pierwszym projektorem 3LCD, charakteryzującym się rozdzielczością HD 720p, wyposażonym dodatkowo w stację dokującą dla iPoda.

Epson MG-850HD

Po raz pierwszy testowany model można było obejrzeć podczas targów IFA 2011. Nowoczesny wygląd, przyzwoita specyfikacja, ale przede wszystkim współpraca z urządzeniami Apple wzbudziła szczególne zainteresowanie wśród iWyznawców. Sprzęt jest dziecinnie prosty w obsłudze. Posiada polskie menu i ładny pilot do obsługi zdalnej z funkcją uruchamiania podświetlenia jego klawiszy. By rozpocząć wyświetlanie treści z iPamięci, wystarczy iPoda, iPhone’a czy iPada postawić na złączu stacji dokującej, bez pobierania dodatkowych aplikacji czy kupowania specjalnych przejściówek. Stacja dokująca znajduje się z tyłu projektora, podobnie jak wbudowane, stereofoniczne głośniki o mocy 10 watów. Te ostatnie dodam, że są bardzo głośne i jak na głośniki w tego typu sprzęcie całkiem niezłej jakości.

G-850HD może wyświetlać materiały o maksymalnej przekątnej 300 cali (7,62 metra). Zestaw gniazd sygnałowych z HDMI pozwala łatwo podłączyć różne urządzenia, takie jak odtwarzacz Blu-ray, DVD, komputer, telewizor czy konsolę do gry. Wyświetlany obraz cechuje się jednakowym natężeniem światła białego i barwnego na poziomie 2800 ANSI lumenów oraz kontrastem o współczynniku 3000 : 1. Parametry te umożliwiają wyświetlanie obrazu o dobrej widoczności i jakości nawet w świetle dziennym. Suwak korekcji geometrii obrazu (keystone) umożliwia usunięcie trapezowych zniekształceń geometrii obrazu, niezależnie od kąta, pod jakim umieszczono projektor w stosunku do ekranu.

Epson MG-850HD

Urządzenie idealnie nadaje się do zastosowania w domowym centrum multimedialnej rozrywki, ale także do mobilnej pracy. O tym pierwszym decyduje jego multimedialny charakter, niezła żywotność lampy nawet do 5000 h, a także pięć trybów kolorów (auto, dynamiczny, salon, kino, gry). Jako partner w mobilnej pracy pozwoli na łatwe przenoszenie dzięki zamontowanej rączce. Urządzenie nawet w trakcie pracy jest dość ciche w porównaniu do produktów konkurencyjnych o podobnej cenie. Dodatkowo pozwala na podłączenie mikrofonu, czy odtwarzanie plików bezpośrednio z pamięci USB. Muszę również pochwalić szybkość interfejsu do obsługi gadżetów od Apple. Mając możliwość użytkowania wielu sprzętów pozwalających na wyświetlanie treści zapisanej w pamięci iPhona, czy iPada, muszę powiedzieć, że Epson MG-850HD radzi sobie z odczytywaniem i wyświetlaniem plików rewelacyjnie!

Podsumowując, Epson MG-850HD, to projektor świetnie wyglądający, bardzo funkcjonalny i przede wszystkim pozwalający cieszyć się obrazem o bardzo wysokiej jakości przy zachowaniu rozsądku w cenie. Producent za ten sprzęt życzy sobie niespełna 3 tysiące złotych.

Najważniejsze dane techniczne:
? rozdzielczość HD Ready 720p;
? technologia 3LCD;
? stacja dokująca dla iPoda, iPhone’a i iPada;
? możliwość podłączenia do odtwarzacza DVD lub Blu-ray, dekodera TV czy konsoli do gier;
? kontrast 3000:1;
? jasnosć 2800 ANSI lumenów;
? ręczny suwak korekcji poziomej, automatyczna korekcja obrazu w pionie;
? uchwyt ułatwiający przenoszenie;
? przyjazne dla użytkownika menu;
? wbudowane głośniki stereofoniczne o mocy 10W;
? żywotność lampy do 5000 godzin;
? pięć trybów kolorów (auto, dynamiczny, salon, kino, gry) oraz cztery tryby audio (standardowy, wokalny, muzyka, film);
? gniazdo mikrofonowe (mono);
? ręczny zoom optyczny 1,2x;
? ręczne ustawianie ostrości.

Zalety:
+ Rozdzielczość HD720p,
+ Długa żywotność lampy,
+ Świetny dizajn,
+ Szybki interfejs obsługi iSprzętu,
+ Wbudowane złącze DOCK,
+ Pilot z podświetleniem,
+ Cicha praca,
+ Głośne głośniki stereo,
+ Możliwość podłączenia mikrofonu.

Wady:
– niczym nie przymocowane zaślepki,
– zdjęcia z iPhona wyświetlane dopiero po uruchomieniu pokazu slajdów.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *