Home Recenzje Akcesoria BOSE SoundLink. Niesamowity głośnik dla produktów Apple
BOSE SoundLink. Niesamowity głośnik dla produktów Apple

BOSE SoundLink. Niesamowity głośnik dla produktów Apple

0

BOSE SoundLinkDla produktów Apple gadżetów oraz różnorodnych akcesorium jest mnóstwo i nie ma się co dziwić, ponieważ to fani Apple najczęściej decydują się dokupić jakiś sprzęt dodatkowy. Teraz do wyboru mają jeszcze głośnik BOSE SoundLink.

W ciągu miesiąca do naszych rąk trafia kilka różnych produktów muzycznych dostosowanych do współpracy z urządzeniami mobilnymi – głównie handheldami Apple. Tym razem coś nad wyraz interesującego przysłał do mnie znany amerykański producent nagłośnienia wielokrotnie docenianego przez audiofilów – firma BOSE. Firma ta znana jest z produkcji wysokiej jakości sprzętu audio w luksusowych samochodach, systemów kina domowego, produkcji urządzeń dla zawodowych muzyków, głośników i słuchawek.

SoundLink to jedno z pierwszych urządzeń tej firmy, którym producent chce wkroczyć na rynek rozrywkowych rozwiązań mobilnych. Trzeba przyznać – jest to głośne wejście. Urządzenie wielkością przypominające grubą książkę, wykonane jest z wysokiej jakości elementów dopasowanych ze sobą z pietyczną doskonałością. SoundLink to urządzenie mobilne, wyposażone we wbudowany akumulator i łączność w technologii Bluetooth. Zupełnie kompaktowy, waży 1,5 kg, a jego wymiary to 13 cm x 24,4 cm x 4,8 cm.

Po uruchomieniu nasze uszy szokują głębokie, uwydatnione tony niskie, których nie jeden komputerowy subwoofer by się nie powstydził. Inżynierowie z BOSE opracowali odtwarzanie pełnego zakresu dźwięku z pojedynczego podręcznego głośnika. Wyposażony on został w cztery niskoprofilowe przetworniki neodymowe zapewniające czyste wysokie i średnie tony, wyposażone w podwójne pasywne radiatory wyglądem przypominające wafla, co pozwoliło na uzyskanie głębokich niskich tonów.

BOSE SoundLink

Panel sterowania w całości zawarty został w górnej krawędzi urządzenia. Znajdziemy tutaj włącznik, przyciski wyboru źródła dźwięku (Bluetooth lub AUX), klawisz szybkiego wyciszenia dźwięku oraz przyciski do zmiany poziomu głośności. Specjalna osłona widoczna na frontowej części urządzenia prócz funkcji czysto ochronnej odpowiada również za stabilne ustawienie głośnika. Po jej pociągnięciu głośnik uruchamia się automatycznie. Po zamknięciu osłony zasilanie głośnika jest odłączane. Do wybory są zestawy z osłoną wykonaną z dwóch różnych materiałów – nylonu lub skóry. Osłony są wymienialnym elementem głośnika, można je dokupić osobno. Tylna część głośnika wyposażona została w złącze ładowania, linowe wejście audio oraz serwisowy port microUSB.

Według zapewnień producenta SoundLink idealnie odnajdzie się w plenerze. W laboratoriach BOSE przeprowadzono specjalne testy wytrzymałościowe, dzięki którym sprawdzono jak sprzęt zachowuje się w warunkach panującej mgły, wiatru, wilgoci i przy kontakcie z piaskiem. Z każdym z wymienionych testów poradził sobie dobrze.
Dobrej jakości dźwięk przesyłany z urządzenia przenośnego w technologii Bluetooth gwarantuje nam obsługa technologii AD2P. Głośnik pozwala na zapamiętanie 6 urządzeń bezprzewodowych, dzięki czemu nie trzeba będzie ich parować z urządzeniem za każdym uruchomieniem sprzętu. Zasięg nie przekracza 9 metrów. Niestety w urządzeniu zabrakło wsparcia dla AirPlay. Wydaje mi się jednak, że producent zrezygnował z tego standardu pochodzącego od Apple, ponieważ urządzenie przygotowane jest do pracy mobilnej, gdzie nie zawsze mamy dostęp do sieci domowej WiFi. Wykorzystanie do przesyłu muzyki technologii Bluetooth zwiększa także uniwersalność tego sprzętu. Można z niego korzystać nie tylko z modnych muzycznych iPhone?ów czy iPadów, ale z dowolnego urządzenia przenośnego pozwalającego na udostępniania muzyki w technologii Bluetooth ze wsparciem dla AD2P.
Wbudowany akumulator jest w stanie wytrzymać do 8 godzin pracy. Jednak dość głośne słuchanie muzyki skrócił ten czas do niewiele ponad 4.

Podsumowując, Zdecydowanie najlepszy kompaktowy głośnik, jaki miałem okazję testować. Masywny, świetnie wykonany i przede wszystkim potrafiący wykrzesać z siebie niebywałą moc tonów niskich. Cena może trochę odstraszyć, jednak musicie mi uwierzyć, że warto wydać te pieniądze.

Zalety:
– Kompaktowe wymiary,
– Świetny dźwięk,
– Wbudowany wydajny akumulator,
– Prosty w obsłudze,
– Odporny na warunki zewnętrzne.

Wady:
– Cena,
– Brak AirPlay.

Dane techniczne:
– Kompaktowe rozmiary,
– Wbudowany akumulator,
– Do 8h na jednym ładowaniu,
– Doskonały dźwięk włącznie ze świetnie odwzorowanymi tonami niskimi.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *