Recenzja EXOGEAR. Dodatkowy akumulator dla Twojego iPhone 4

Recenzja EXOGEAR. Dodatkowy akumulator dla Twojego iPhone 4

0

Exogear Exolife iPhone 4Ile razy bardzo żałowaliście, że Wasz iPhone nie wytrzymał jeszcze kilku sekund więcej? Na pewno bardzo często, ale teraz jest na to sposób. Dzięki dodatkowej nakładce EXOGEAR z dodatkowym akumulatorem. Sprawdziliśmy jak to działa w praktyce.

Akumulator w który wyposażono najnowszy telefon Apple’a, miał być rewolucyjny i niezwykle wydajny. Owszem, trzeba przyznać, że jak na możliwości telefonu, spisuje się on nienajgorzej. Jednak zdarza mi się bardzo często, że w moim iPhonie brakuje mocy w najmniej spodziewanych momentach. Nie mam zwyczaju wożenia ze sobą zasilacza, a o dobrą ładowarkę samochodową do tego telefonu wcale nie łatwo. Dlatego tym bardziej zaciekawił mnie EXOGEAR, który otrzymałem na testy od brytyjskiej firmy ExoLife.

EXOGEAR, to specjalna nakładka na telefon iPhone 4, w którą wbudowano wydajny litowo-polimerowy akumulator o pojemności aż 1500mAh. Biorąc pod uwagę, że nowy telefon producenta z Cupertino posiada baterię o pojemności 1420mAh, kupując EXOGEAR, wydajność zasilania naszego telefonu jest dwa razy większa. Obudowa wykonana została z wytrzymałego na upadki i uszkodzenia poliwęglanu. Dzięki temu, panel naszego drogiego cacka jest całkowicie bezpieczny i nienarażony na niechlujne zarysowania. Jej wymiary to, 62 x 129,5 x 14,9 mm przy wadze 59 gram. Urządzenie staje się wiec nieco mniej kieszonkowe. Nadrabia jednak praktycznością.

EXOGEAR składa się z dwóch części – masywnych pleców urządzenia, w które wbudowany jest akumulator, oraz specjalnej ramki zabezpieczającej, którą można przyrównać do etui typu Bumper, które Apple rozdawało bezpłatnie klientom kupującym iPhone’a z racji głośnych problemów z anteną. EXOGEAR, podobnie jak Appleowski Bumper, także eliminuje problem ginącego zasięgu podczas nieodpowiedniego trzymania telefonu w ręce. W dolnej części obudowy znajdziemy 30 pinową wtyczkę DOCK, przez które EXOGEAR komunikuje się z telefonem, oraz dostarczana jest energia do ładowania wewnętrznego ogniwa. Ciekawostką w tym produkcie jest brak gniazda DOCK, do którego moglibyśmy podłączyć przewód USB, czy podłączyć nasz telefon do jakiejkolwiek stacji dokującej. Według mnie, jest to dość spora wada tego urządzenia. Zamiast DOCK?a, w podstawie EXOGEAR?a zamontowano gniazdo w standardzie mini USB. Ładowanie baterii zewnętrznej, a także synchronizacja danych między komputerem, a telefonem, odbywa się właśnie przez to gniazdo. Ma to swoje dobre i złe strony. O złych już wspomniałem. A jakie są dobre? Przede wszystkim nie znam osoby, która nie posiadała by kabla mini USB w swoim domu. Jest to chyba jedno z najczęściej stosowanych gniazd we wszelkim sprzęcie mobilnym. Dlatego szybka synchronizacja plików u kogoś ze znajomych, nawet jeżeli nie wiedzą co to Apple i dlaczego iPhone korzysta z dziwnego standardu DOCK, nie będzie dla nas żadnym problem.

Exogear Exolife iPhone 4

Mimo zalet takiego rozwiązania i tak uważam, że gniazdo DOCK powinno znaleźć się na swoim miejscu, a mini USB powinno być jedynie alternatywą. Wyciąganie iPhone’a z etui jest niestety dość uciążliwe, dlatego jeżeli ktoś często korzysta z różnych stacji dokujących lub głośnikowych, to EXOGEAR po kilku dniach trafi do szuflady – prawdopodobnie w częściach. Ramka zabezpieczająca korpus telefonu, a za razem utrzymująca telefon w ryzach etui, wykonana została z moim zdaniem dość kruchego plastiku. Ciągłe jej zakładanie i ściąganie, by telefon podłączyć przez złącze DOCK, lub wymienić kartę SIM, może spowodować uszkodzenie ramki. Mimo to, EXOGEAR jest interesującym akcesorium, dzięki któremu nasz multimedialny kombajn może działać nawet do 300 godzin dłużej niż na zwykłej baterii. Stan naładowania wbudowanego w etui akumulatora, sprawdzimy dzięki umieszczonemu z tyłu diodowemu miernikowi. Koszt urządzenia to około 250 złotych. Więcej informacji na temat tej obudowy znajdziesz na stronie producenta https://www.exolife.co.uk/.

Podsumowując, EXOGEAR od Exolife, to idealne rozwiązanie dla osób, które ciągle narzekają na ich zdaniem kiepską baterie, w którą wyposażono telefon iPhone 4. EXOGEAR pozwala na dodatkowe 7 godzin rozmowy, lub nawet 300 godzin działania telefonu w trybie czuwania.


Zalety:

+ Dobre zabezpieczenie przed uszkodzeniem,
+ Zwiększenie wydajności na jednym ładowaniu,
+ Nawet 300 godzin więcej w trybie czuwania,
+ Popularne gniazdo minibus do synchronizacji.

Wady:
– Brak gniazda DOCK,
– Znaczące zwiększenie masy i wymiarów telefonu,
– Dość wysoka cena.

Dane techniczne:

– 300 godz. w trybie czuwania,
– 7 godz. rozmowy,
– 6 godz. działania wifi,
– 10 godz. oglądania filmów,
– 40 godz. słuchania muzyki,
– Bateria 1500mAh litowo-polimerowa.

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *