Efektywnie zarządzaj pracownikami dzięki aplikacji COMARCH HRM
Efektywnie zarządzaj pracownikami dzięki aplikacji COMARCH HRM
0

Efektywnie zarządzaj pracownikami dzięki aplikacji COMARCH HRM

0

Optymalizacja. Słowo będące na czasie w każdej nowoczesnej firmie. Możemy optymalizować wydatki, zużycie, czas pracy, ale także procedury. Optymalizacja polega na upraszczaniu. Dzięki Comarch HRM stało się możliwe uproszczenie wszelkich sytuacji związanych z zarządzaniem pracownikami, przysługującym im urlopem, wydatkami na szkolenia, przez co pracownicy mogą się skupić na swoich podstawowych obowiązkach, bez angażowania innych w obowiązki organizacyjne.

Letnia pora to zawsze wzmożona aktywność w biurze kadr. Pracownicy proszą o przeliczenie pozostałych dni urlopu do wykorzystania, inni potrzebują wniosku do podpisania urlopu, a następni chcą już podpisany złożyć by w spokoju udać się na zasłużony odpoczynek. Poza tymi organizacyjnymi obowiązkami dział kadr i tak ma przecież mnóstwo innych obowiązków do wypełnienia. Dlatego jeżeli ktoś z Was zna kogoś pracującego w kadrach, to dobrze wie, jak bardzo Ci pracownicy nie lubią okresu urlopowego w firmach.

Można jednak znacznie prościej, szybciej i bez angażowania osób do obowiązków, których dotychczas należało zarządzanie czasem pracy i urlopu. Wystarczy aplikacja Comarch HRM.

Jest ona dostępna jako stacjonarny program instalowany na naszym komputerze oraz jako program działający w chmurze Comarch. Pozwala na zaawansowane zarządzanie pracownikami w każdym przedsiębiorstwie.

Skoro jesteśmy już przy okresie urlopowym, to prosty przykład. Dzięki wdrożeniu Comarch HRM każdy pracownik otrzymuje dostęp do platformy ze swoim grafikiem urlopowym. Za pomocą aplikacji może samodzielnie sprawdzić, ile dni urlopu jeszcze mu przysługuje, a także złożyć cyfrowy wniosek o urlop, bez archaicznego ręcznego podpisywania urlopu przez przełożonego i składania go w kadrach. Platforma pozwala mu także zgłosić nieobecność, delegację, a także sprawdzić dostępny budżet na szkolenia.

Korzyści dla pracodawcą również są nieocenione. Comarch HRM pozwala efektywnie zarządzać pracą w przedsiębiorstwie. W dowolnym miejscu, czasie i na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu możliwe jest sprawdzenie obecności pracowników dowolnego dnia, kontrolowanie ich czasu pracy, a także ich kwalifikacji (bezterminowych i wygasających), a także dokumentacji dotyczącej stosunku pracy.

Każdy pracownik za pomocą algorytmów może być oceniony. A to nie jedyne możliwości Comarch HRM.

 

Poniżej lista funkcjonalności

 • lista pracowników wraz z ich danymi personalnymi,
 • osobisty pulpit każdego pracownika,
 • lista kwalifikacji pracowników z możliwością ich edycji,
 • dostęp do ewidencji umów cywilnoprawnych,
 • dostęp do przygotowanych w programie kadrowo-płacowym wydruków (np. kwitków wypłat, PIT-ów),
 • plan pracy w układzie 5, 7 i 31-dniowym – możliwość ustalenia planu poprzez kopiowanie, wklejanie lub edycję zaznaczonych dni z weryfikacją 11-godzinnej przerwy w pracy oraz wolnej niedzieli w okresie 4 tygodni,
 • operacje związane z czasem pracy pracownika – odnotowania rzeczywistego czasu pracy według kalendarza, zestawienia lub obecności,
 • import informacji o czasie pracy z pliku tekstowego (RCP),
 • limity urlopowe oraz lista wszystkich nieobecności pracowników,
 • rejestracja nieobecności – planowanie i zatwierdzanie urlopów wypoczynkowych,
 • widok oraz możliwość wydruku grafiku urlopowego współpracowników oraz podwładnych zalogowanego kierownika,
 • funkcja e-nieobecności – czyli możliwość odnotowania przez pracownika nieobecności o charakterze ogólnym, która po dostarczeniu odpowiednich dokumentów zostanie zmieniona z poziomu programu kadrowo-płacowego na np. zwolnienie chorobowe,
 • planowanie i potwierdzanie wyjazdów służbowych (delegacje),
 • ocena okresowa pracownika (samoocena i ocena kierownika) – elastyczne konfigurowanie szablonów ocen, przypisywanie arkuszy ocen do pracowników,
 • zarządzenie ewidencją szkoleń – planowanie, potwierdzanie oraz prezentacja listy szkoleń zrealizowanych przez pracownika,
 • powiadomienie mailowe o zaplanowaniu urlopu, e-nieobecności i delegacji oraz o ich zatwierdzeniu,
 • funkcje związane z zarządzaniem:
  • lista użytkowników z informacją o stanie ich konta,
  • uprawnienia pozwalające na przydzielanie dostępu do poszczególnych funkcji w aplikacji,
  • wgląd do historii wykonanych operacji przez poszczególnych Użytkowników.

Platforma Comarch HRM posiada także dedykowaną aplikację do zarządzania pracownikami dla platformy iOS. Dzięki temu można w wygodny sposób z poziomu iPhone’a czy iPada zarządzać urlopami pracowników oraz korzystać ze wszystkich funkcjonalności Comarch HRM.

Więcej o COMARCH HRM można przeczytać na stronie internetowej. Tam także dostępna jest wersja demonstracyjna systemu, dzięki której możemy przeprowadzić symulację działania w odniesieniu do naszego przedsiębiorstwa.

Efektywnie zarządzaj pracownikami dzięki aplikacji COMARCH HRM

Artykuł powstał przy współpracy z partnerem
Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *