Nosisz telefon w tylnej kieszeni spodni? Dowiedz się czemu więcej tego nie zrobisz
Nosisz telefon w tylnej kieszeni spodni? Dowiedz się czemu więcej tego nie zrobisz

Nosisz telefon w tylnej kieszeni spodni? Dowiedz się czemu więcej tego nie zrobisz

0

Jeżeli nosisz telefon w tylnej kieszeni spodni, to ryzyko jego awarii, w tym tej uniemożliwiającej naprawę lub powodującą jej kosztowność wzrasta o ponad połowę! Dlaczego? Winna jest konstrukcja telefonu i Twoje spodnie.

Z tym problemem najczęściej mimo wszystko pojawiają się u nas Panie niż panowie. I ma to pewne wytłumaczenie. W końcu wielkość iPhone’a jest jaka jest, a kieszenie w kobiecych spodniach nigdy w świecie nie zmieściłyby tak dużego telefonu, chyba, że właśnie kieszeń z tyłu.

iphone noszony w tylnej kieszeni spodni

Jednak kiedy widzę Panie noszące tak telefon, które następnie schylają się do swoich pociech lub po prostu zawiązać buty czy siadają na krześle czy ławce, a ten ich telefon z tyłu w oczach się wygina i miażdży, to aż mnie w środku skręca i zaczynam liczyć straty…

iphone po wyjęciu z kiszeni nie działa

Co może się zniszczyć podczas noszenia telefonu w tylnej kieszeni? 

To nieodpowiednio zadane pytanie. Poprawne powinno brzmieć, a co się może nie zniszczyć? A to wszystko dlatego, że trudno wymienić jak wiele funkcji w telefonie może przestać działać podczas takiego użytkowania, żeby nie powiedzieć, że od razu cały telefon.

Problemem jest tutaj konstrukcja telefonów, które dzisiaj z obu stron pokryte są szkłem, a wokół nich znajduje się ramka, najczęściej aluminiowa, mająca na celu stabilizować urządzenie konstrukcyjnie. Problem polega na tym, że aluminium jest bardzo plastycznym materiałem, które w stosunkowo łatwy sposób ulega deformacją spowodowanym uciskiem.

Nasza pupa z obcisłych szortach z kieszenią wypchaną telefonem, to idealny „zmiażdżacz” i „wykrzywiacz” takich aluminiowych konstrukcji. To właśnie w ten sposób dochodzi do uszkodzeń mechanicznych, nieuznawanych przez serwis gwarancyjny i kosztownych w naprawie przez serwis pogwarancyjny.

noszenie telefonu w kieszeni z tylu spodni prowadzi do awarii iphone

Co najczęściej psuje się podczas noszenia telefonu w tylnej kieszeni spodni? 

  • Pękają szklane elementy, tylna obudowa, wyświetlacz, szybka
  • Wygina się aluminiowy, a często i stalowy korpus urządzenia
  • Pękają połączenia pomiędzy płytami głównymi
  • Pękają elementy elektroniczne na płycie głównej

Pękająca płyta główna jest największym problemem 

Jak wspominałem, aluminium jest dosyć plastyczne. Sam fakt, że jest nieco wygięte i źle wygląda, to problem wyłącznie wizualny. Podobnie szklane elementy ekranu czy obudowy, także potrafią znieść całkiem spore naprężenie, choć może nie ostatnie odsłony iPhone 15, co pokazuje poniższa animacja. Widać na niej iPhone z serii 13, 14 i 15. Dwie pierwsze wyraźnie wyginają się podczas ucisku. Piętnastka nawet pęka od tego.. to samo dzieje się w waszej kieszeni kiedy siadacie, schylacie się itd.

Animacja pokazuje wyginanie telefonów iPhone

Natomiast płyta główna telefonu zupełnie nie jest plastyczna. Jest bardzo delikatna i krucha, podobnie jak bezołowiowe połączenia lutownicze i same układy i elementy elektroniczne znajdujące się na niej. telefony od Modelu iPhone X w górę posiadają płytę główną składającą się z dwóch płyt połączonych ze sobą łącznikiem. Przez łącznik idzie setki połączeń, przez które układy z górnej płyty wymieniają informacje z tymi z dolnej płyty. Poniżej wideo na tiktok, na którym pokazywaliśmy naprawę płyty iPhone 12 Mini właśnie, gdzie doszło do zerwania połączeń między płytami.

@applemobile.pl Naprawiamy płyty główne w iPhone. Jeżeli Twój iPhone utracił zasięg po upadku jak w tym iPhone 12 Mini, skorzystaj z naszej naprawy w APPLEMOBILE.PL w #szczecin na Wojska Polskiego 50 lub wysyłkowo przez naszą stronę www. #pcb #mainboard #phone #fixphone #serviceiphone ♬ My Addiction – Alex Guesta

Jeżeli w wyniku naprężenia dojdzie do pęknięcia połączeń, informacje nie są wymieniane i telefon przestaje działać częściowo lub całkowicie w zależności, jakie połączenia uległy przerwaniu.

uszkodzona płyta główna od noszenia w tylnej kieszeni

Na powyższym zdjęci widać rozlutowaną płytę. Na górnej krawędzi widać połączenia pomiędzy płytami i cała ich masa zostałą zerwana w wyniku naprężeń. Plagą są u nas iPhone’y noszone w tylnej kieszeni, które w końcu do nas trafiają i mają pozrywane połączenia pomiędzy płytami, albo zerwane łączniki dolnej płyty czy nawet uszkodzoną płytę w takim stopniu, że nie możliwe jest jej naprawa czy chociaż odzyskanie danych z powodu pęknięcia wywołanego naprężeniem wynikającym z noszenia w tylnej kieszeni spodni.

Dlatego jeżeli nosiłaś lub nosiłeś telefon w tylnej kieszeni, zalecamy przestać. Koszty takiej naprawy to conajmniej kilkaset złotych, które tylko poprzez nienoszenie telefonu w tylnej kieszeni możesz zaoszczędzić.

Co zrobić, gdy telefon po wyjęciu z kieszeni nie włącza się?

Masz uszkodzonego iPhone’a, który przestał działać po wyjęciu z kieszeni? Skorzystaj z profesjonalnego serwisu APPLEMOBILE.PL w Szczecinie, aby szybko naprawić swój telefon! Zlokalizowani na Wojska Polskiego 50/U9 (wejście od strony Jagiellońskiej 84, obok Columbus Cafe), jesteśmy gotowi przyjąć twoje urządzenie. Nasz serwis działa od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-18:00, zapewniając szybkie usługi serwisowe na miejscu między 9:00 a 17:30.

Dlaczego warto wybrać APPLEMOBILE.PL?

  • Wykwalifikowany zespół techników specjalizujących się w iPhone’ach, gwarantujący profesjonalne podejście do napraw.
  • Szybka i fachowa wymiana zbitych szybek, dzięki czemu Twój iPhone 13 Pro będzie wyglądał jak nowy.
  • Dostępność punktu przyjęć w soboty, w godzinach 9:00-14:00, aby dostosować się do twojego harmonogramu.

Nie czekaj dłużej! Skontaktuj się z nami pod numerem:

Wojska Polskiego 50
(wejście od strony Jagiellońskiej 84)
☎️ 500 132 200
☎️ 889 277 288

Odwiedź naszą stronę internetową https://applemobile.pl/serwis-iphone-szczecin/ lub napisz na adres @ serwis(małpa)applemobile.pl, aby umówić się na wizytę w serwisie APPLEMOBILE.PL. Zaufaj nam, a my zadziałamy, aby Twój telefon szybko i w najlepszym stanie wrócił do pełnej funkcjonalności!

5/5 - (2)
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *