Home Newsy Dostawca chipów Apple opóźnia produkcję „A17 Bionic” w 2023 r.
Dostawca chipów Apple opóźnia produkcję „A17 Bionic” w 2023 r.
0

Dostawca chipów Apple opóźnia produkcję „A17 Bionic” w 2023 r.

0

Dostawca chipów Apple TSMC zmniejsza swoje plany produkcji chipów 3 nm w przyszłym roku po tym, jak Intel odłożył duże zamówienie, donosi tajwańska firma badawcza TrendForce.

Intel podobno planował zlecić produkcję swojego chipsetu Meteor Lake tGPU firmie TSMC, z masową produkcją zaplanowaną na drugą połowę 2022 roku, zanim zostanie przesunięta na pierwszą połowę 2023 roku z powodu problemów z projektowaniem i weryfikacją. Teraz mówi się, że Intel opóźnił masową produkcję do końca 2023 roku, praktycznie anulując zdolność produkcyjną chipów 3 nm, którą zarezerwował w TSMC przez większą część przyszłego roku.

W rezultacie TSMC najwyraźniej odczuł „duży wpływ” na ten ruch, zmuszając firmę do spowolnienia ekspansji produkcji chipów 3 nm, aby zapewnić, że moce produkcyjne „nie będą nadmiernie bezczynne, co prowadzi do ogromnej presji na amortyzację kosztów”.

Uważa się, że Apple jest głównym klientem początkowej masowej produkcji chipów TSMC w technologii 3 nm. Według raportu Apple jest teraz jedyną dużą firmą wśród pierwszej fali klientów produkujących chipy 3 nm, której zamówienia zaplanowano między drugą połową 2022 a początkiem 2023 roku. Nadchodzące chipy 3 nm Apple podobno obejmują nowe chipy z serii M i A17 Bionic.

Nie jest jasne, czy zakłócenia w TSMC spowodowane przez Intela wpłyną na wielkość lub harmonogram produkcji chipów 3 nm firmy Apple. Plotka głosi, że pierwszy 3-nanometrowy układ Apple to M2 Pro, debiutujący w 14-calowym MacBooku Pro, 16-calowym MacBooku Pro i wysokiej klasy modelu Mac mini.

źródło: macrumors.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.