Home Artykuły Jak dodać wirtualny przycisk Home w iPhone X
Jak dodać wirtualny przycisk Home w iPhone X

Jak dodać wirtualny przycisk Home w iPhone X

0

iPhone X, to pierwszy smartfon kalifornijskiej firmy pozbawiony przycisku Home. Apple po dziesięciu latach zdecydowało się na dość odważny ale też i podyktowany rozwojem technologii ruch, który zmienia dość mocno sposób interakcji użytkownika z systemem. We flagowcu aktualnie liczą się proste gesty zastępujące pracę przycisku.

Taki zabieg niesie ze sobą zmianę przyzwyczajeń użytkowników, którzy latami korzystali ze starego rozwiązania. Palec w pierwszych chwilach obcowania z iPhone’m X mimowolnie szuka lekkiego zagłębienia w dolnej części ekranu smartfona. Ja osobiście zdążyłem zaktualizować swoje przyzwyczajenia w ciągu kilku minut zabawy urządzeniem ale z zdaję sobie sprawę, że istnieją użytkownicy, którym brak przycisku Home mocno przeszkadza.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby z poziomu systemu iOS11 aktywować jego wirtualny odpowiednik, który na stałe będzie wyświetlać się w dolnej części ekranu. W tym poradniku podpowiemy jak włączyć niniejszą funkcję.

Aby tego dokonać trzeba aktywacji asystenta AssistiveTouch w Ustawieniach Ogólnych systemu iOS 11 i zakładce Dostępność oraz sekcji AssistiveTouch. Po jego uruchomieniu pojawi się lista dostępnych opcji, z których wybieramy pojedyncze stuknięcie jako akcję przycisku Początek. Od tego momentu na ekranie iPhone’a w jego dolnej części pojawi się biała kropka imitująca wygląd i zachowanie przycisku Home.

Niestety ten element interfejsu nie jest przeźroczysty i poniekąd koliduje z zawartością systemowego dock’a.

Źródło: Onetech

 

Jak dodać wirtualny przycisk Home w iPhone X

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)