Home Artykuły Teraz także z poziomu iOS masz dostęp do swojej historii zakupów. Poradnik jak do niej dotrzeć
Teraz także z poziomu iOS masz dostęp do swojej historii zakupów. Poradnik jak do niej dotrzeć

Teraz także z poziomu iOS masz dostęp do swojej historii zakupów. Poradnik jak do niej dotrzeć

0

Do tej pory użytkownicy ekosystemu Apple chcący zapoznać się z historią swoich zamówień dokonanych w sklepach App Store, iTunes Store, czy iBooks Store musieli udać się do stacjonarnego systemu macOS lub Windows, a tam do aplikacji iTunes i dedykowanej zakładki. Nie wiadomo dlaczego przez wiele lat podobnej akcji nie można było przeprowadzić z poziomu platformy iOS, gdzie istniał tylko podgląd rzeczy zakupionych lub pobranych.

Sytuacja właśnie uległa zmianie i w najnowszej wersji systemu iOS 11.2 użytkownik ma pełny dostęp do historii zakupów, także tych jeszcze nie rozliczonych. To właśnie dla tych ostatnich często zaglądam w niniejszą listę, by wiedzieć jaka kwota w najbliższym czasie obciąży moje konto bankowe. Z doświadczenia wiem bowiem, że niektóre z zakupów rozliczają się natychmiast, inne z jakiś przyczyn po kilku dniach, a w banku nie są z tej okazji robione blokady środków.

Obecnie platforma iOS 11.2 daje dostęp do takich informacji i aby do nich dotrzeć trzeba udać się do aplikacji Ustawienia, a następnie zakładki iTunes Store oraz App Store. Po kliknięciu w Apple ID wyświetli się nam okno z menu, w którym wybieramy pozycję Pokaż Apple ID. W następnym oknie trzeba udać się do zakładki Historia Zakupów, gdzie zostaną wyświetlone wszystkie zakupy dokonane w ekosystemie Apple wliczając to subskrypcje w okresie ostatnich 90 dni. Przy każdym z zamówień znajduje się również wzmianka, czy zostało ono już rozliczone.

Źródło: Apple

 

Teraz także z poziomu iOS masz dostęp do swojej historii zakupów. Poradnik jak do niej dotrzeć

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)