Home Newsy Animoji Karaoke – nowe zjawisko w mediach społecznościowych
Animoji Karaoke – nowe zjawisko w mediach społecznościowych
0

Animoji Karaoke – nowe zjawisko w mediach społecznościowych

0

iPhone X w odróżnieniu od tańszych braci został wyposażony nie tylko w odświeżony design ale również nowe technologie, a wraz z nimi miej lub bardziej kuszące funkcjonalności. Jednym z takich wyróżników jest kamera TrueDepth rozpoznająca twarz użytkownika, która stworzyła w systemie iOS 11 nowe możliwości. To właśnie dzięki innowacyjnej technologii możliwa jest obsługa Animoji.

Animoji to stworzony przez Apple nowy rodzaj ikon emoji, które dzięki kamerze TrueDepth są w stanie naśladować ruchy głowy i mimikę użytkownika. Funkcja dla jednych zbyteczna, dla innych wyśmienita podbija ostatnio portale społecznościowe.

Na potrzeby nowej zabawy powstało nawet określenie Animoji Karaoke, a jej twórcą jest redaktor technologiczny Harry McCracken. Pomysł szybko podchwyciło wielu użytkowników, a sieć zaczęły zalewać kolejne filmy z udziałem innej ścieżki dźwiękowej. Krótko pisząc zabawa niewiele ma wspólnego z Karaoke, chodzi o dodanie głośnego podkładu muzycznego i przed kamerą iPhone’a X oraz wybraną ikoną Animoji naśladować mimiką twarzy wokalistę.

Co ciekawe standardowo aplikacja Wiadomości w trybie Animoji pozwala nagrać do 10 sekund materiału jest jednak pewien trik, który wydłuży nagranie. Wystarczy bowiem w trakcie zabawy z Animoji włączyć nagrywanie ekranu w systemie iOS 11.

Źródło: Appleworld

 

Animoji Karaoke – nowe zjawisko w mediach społecznościowych

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)