Home Newsy Détour – czyli film w całości nakręcony iPhone’m
Détour – czyli film w całości nakręcony iPhone’m

Détour – czyli film w całości nakręcony iPhone’m

0

Z roku na rok coraz bardziej zaciera się granica pomiędzy jakością cyfrowych zdjęć robionych z użyciem smartfona i tradycyjnego aparatu. Sytuacja podobnie wygląda w odniesieniu do filmów rejestrowanych za pomocą kamer. Urządzenia dotykowe coraz lepiej radzą sobie z utrwalaniem obrazu w wysokiej jakości, czego przykładem może być mini produkcja przygotowana przez Michela Gondry’ego.

Autor krótkometrażowego filmu do jego produkcji użył wyłącznie iPhone’a, a materiał zasługujący na miano dzieła sztuki filmowej został opublikowany przez Apple w brytyjskiej i francuskiej odsłonie kanału firmy w serwisie YouTube. Ma być on przy okazji formą zareklamowania możliwości jakie drzemią w optyce wspomaganej elektroniką zaimplementowanej w jabłkowy smartfon.

Film trwający blisko 11 minut jest budzącą pozytywne emocje opowieścią o zagubionym podczas podróży na wakacje dziecięcym, trójkołowym rowerze szukającym swojego właściciela. Aż trudno uwierzyć, że materiał ten powstał wyłącznie przy wykorzystaniu iPhone’a.

Przy okazji jego publikacji na kanale Apple znalazły się też materiały ukazujące techniki jakie wykorzystano na potrzeby tej produkcji.

https://www.youtube.com/watch?v=vInEUWuRq_Q

Źródło: Apple

 

Détour – czyli film w całości nakręcony iPhone’m

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)