Home Recenzje Aplikacje Czym zająć malucha? – przegląd edukacyjnych gier Toca Boca z AppStore
Czym zająć malucha? – przegląd edukacyjnych gier Toca Boca z AppStore

Czym zająć malucha? – przegląd edukacyjnych gier Toca Boca z AppStore

0

Dzieci – kochamy je! Czasami jednak wzywają obowiązki – nawet wtedy, kiedy one potrzebują zabawy. Nasz świat oblega najnowsza technologia, która w większości przypadków nie jest dobra dla ich zdrowia. Przed Wami gry firmy Toca Boca, które są idealną, edukacyjną zabawą dla pociech i ich rodziców.

Gry bywają różne – poza edukacyjnymi atutami, niektóre z nich mogą budzić agresję i złość. Z pewnością nie są to czynniki, które chcemy budować u maluchów. Z pomocą przychodzę ja, uzbrojony w zestaw gier studia Toca Boca. Koszt aplikacji znajdziecie obok jej nazwy, a ewentualną darmową alternatywę (tego samego twórcy) pod opisem produktu. Zaczynajmy!

Toca Hair Salon Me – 4,99 zł

Gier z tej serii jest wiele – moim zdaniem właśnie ta jest najciekawszą opcją, ponieważ umożliwia dzieciom wstawienie swojej twarzy w rolę klienta. Wyznaczany tylko miejsca oczu i ust, a postać będzie animowana i wyglądać po prostu prześmieszne. Nie żartuję!

Do wyboru mamy wiele narzędzi – lokówkę, prostownicę, kapelusze, kokardy, kolorowe farby. Moja siostra uwielbia tę grę i przyznam się, że sam czasami lubię obsłużyć jednego klienta. Jeżeli macie więc ważne zlecenie lub po prostu chcecie chwile odpocząć – zainteresujcie się zakupem Hair Salon.

Darmowa alternatywa: Toca Hair Salon – Christmas Gift

Toca Kitchen 2 – 18,99 zł

Jest to gra idealna dla najmłodszych. Pozwala na miksowanie, pieczenie, smażenie potraw każdego rodzaju. Co śmieszne – niektórzy klienci różnie reagują na otrzymane dania. Wzbudza to śmiech wśród dzieciaków i namawia to testowania dziwnych połączeń. Może właśnie takie zadowoli jednego z kilku dostępnych gości? Sprawdźcie!

Zmiksowana ryba? Nic trudnego. Upieczone w piekarniku jajka? Jasna sprawa! Sok z mięsa? Robi się! Te i wiele innych połączeń zapewnią Wam choć chwilę wolnego czasu. Zapamiętajcie ten wpis – jeszcze mi się odwdzięczycie!

Darmowa alternatywa: Toca Kitchen Monsters

Toca Builders – 18,99 zł

Tutaj rozrywkę będą miały kreatywne dzieciaki, które kochają bawić się klockami i budować z nich przeróżne rzeczy. Aplikacja pozwala na ułożenie za pomocą bloków dosłownie wszystkiego – dodatkowo, w wielu pięknych kolorach. Poruszamy się uroczym ludkiem, który może malować przestrzeń na której stanie i nie tylko. Gra rozwija dziecko pod wieloma aspektami – nie tylko może bawić się przestrzenią, ale poznaje też nowoczesne urządzenia.

Tę grę bez problemu możemy porównać do Minecrafta, jednak nie posiada wielu zaawansowanych w nim opcji – i dobrze! Właśnie to sprawia, że dzieci bez problemu sobie z nią poradzą i nie będą reagowały płaczem na nieudane próby stworzenia czegoś. O to właśnie chodzi, prawda?

Toca Store – 4,99 zł

Ta gra wymaga dwóch osób. Mamo, tato, bracie, siostro – przygotujcie się na dłuuugą edukacyjną grę z dzieckiem. Pierwsza osoba wciela się w rolę kasjera, a druga w klienta. Ustalacie ceny, a następnie przechodzicie do gry. Pamiętajcie, aby dobrze wczuć się w swoje rolę! Do dyspozycji macie kilka monet, jednak jeżeli ich nie starczy – spokojnie, sprytna sakiewka nieco Wam pomoże.

Dziecko z pewnością nauczy się podstawowych liczb, a także wymawiać nazwy przedmiotów dostępnych w sklepie – musi się przecież dogadać z drugim graczem. Cudowna gra – bardzo ją Wam polecam na szare i nudne wieczory. Z pewnością nie będzie to czas stracony.

Toca Birthday Party – 4,99 zł

Każde dziecko kocha urodziny, a w szczególności… Tort i prezenty! Wszystkie te aspekty zawarte zostały w grze urodzinowej od Toca Boca. Grać może nawet trzech graczy! Wybieramy wygląd stołu, talerzy, prezentu i tortu, a następnie zaczynamy imprezę.

Pierwszą rzeczą będzie zdmuchnięcie świeczek, a kolejną otworzenie tajemniczego prezentu. Za każdym razem jest to inna rzecz! Następnie pijemy soki, zjadamy ciasto i myjemy talerze. Super sprawa!

To już wszystkie aplikacje, które dla Was przygotowałem. Mam nadzieję, że choć jedna z nich znajdzie się na Twoim telefonie. Oczekujcie kolejnych części i do zobaczenia!

Czym zająć malucha? – przegląd edukacyjnych gier Toca Boca z AppStore

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/