Czy jest możliwa telewizja w iPhone oraz iPad? Pewnie, że tak!

Czy jest możliwa telewizja w iPhone oraz iPad? Pewnie, że tak!

4

telewizja mobilna iphone ipadPewnie nie jeden raz spotkaliście z sytuacją, gdy nie mogliście obejrzeć długo wyczekiwanego wydarzenia, ponieważ nagle gdzieś musieli wyjechać, wyjść? Teraz to nie będzie problemem!

Cyfrowy Polsat do swojej oferty wprowadził nową usługę – TV Mobilna. Dzięki niej właściciele gadżetów z systemem iOS od Apple, a także tych z Androidem mogą oglądać szereg popularnych kanałów telewizyjnych na ekranach tych urządzeń. Usługa oferowana jest z dekoderem M-T 5000. W zestawie znajdziemy polską instrukcję obsługi, przewód USB do ładowania i akumulator. Tuner wyposażono w trzy diody informacyjne, wysuwaną antenę prętową i wspomnianą baterię o pojemności 1050 mAh. Urządzenie pracuje w pasmach VHF (175 – 230 MHz) i UHF (470 – 860 MHz).

Do działania urządzenie wymaga gadżetu Apple z systemem minimum iOS5 lub nowszym, wyposażonym co najmniej w dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 800 MHz. Odpada więc próba uruchomienia telewizji na iPhonie 3GS, czy iPodach Touch starszych niż czwartej generacji. W przypadku telefonów i tabletów z Androidem wymagania są jeszcze wyższe – system w wersji minimum 2.3 Honeycomb i procesor z taktowaniem zegara nie niższym niż 1 GHz. Sprzęt miałem okazję testować na iPadzie trzeciej generacji.

Włączamy TV
By uruchomić telewizję musimy zainstalować specjalnie przygotowaną aplikacje. W przypadku urządzeń iOS w AppStore szukamy apki TV Mobilna. W sklepie Google Play program występuje pod nazwą TV Mobilna M-T 5000. Po załadowaniu baterii i uruchomieniu dekodera w iPadzie należy wejść w ustawienia sieci bezprzewodowej i połączyć się z nową siecią o nazwie TV Mobilna. To za pośrednictwem WiFi sygnał telewizji dostarczany jest do tabletu. Następnie uruchamiamy aplikację z pulpitu tabletu. Przy pierwszym włączeniu należy zdefiniować hasło. Przy każdym nowym połączeniu z urządzeniem hasło to trzeba będzie wpisać z pozycji klawiatury. Następnie na ekranie wyświetli się lista krajów – wskazujemy Polskę, a następnie odpowiadamy na pytanie czy wyszukane mają zostać kanały o standardowej jakości czy wysokiej. Po kilku minutach przeszukiwania pasma zostanie wyświetlona lista kanałów. Aktualnie dostępne jest 16 kanałów darmowej telewizji naziemnej. Dodatkowo po podpisaniu umowy z Cyfrowym Polsatem zyskujemy 8 kodowanych kanałów telewizyjnych oraz 12 kodowanych kanałów radiowych.

telewizja mobilna iphone ipad

Ile to kosztuje?
Za dekoder zapłacimy 350 złotych. Za tą kwotę otrzymamy go na własność. Dodatkowo za każdy miesiąc oglądania kodowanej telewizji bez stałego obowiązku płacenia miesięcznego abonamentu zapłacimy 21,90 złotych. Darmowe kanały możemy oglądać oczywiście bezpłatnie. Istnieje również alternatywna możliwość skorzystania z oferty. Wystarczy, że zostaniemy abonentem telewizji mobilnej i podpiszemy umowę na czas określony. Za pakiet kanałów kodowanych będziemy płacić co miesiąc 19,90 złotych + 15 złotych za wypożyczenie dekodera.

Czy warto?
Działa to całkiem sprawnie, ale; trzeba zapomnieć o oglądaniu telewizji w domu, szczególnie jeżeli mieszkamy w dość wysokiej zabudowie. Mieszkając w centrum Szczecina na jednym z osiedli w mieszkaniu nie udało mi się znaleźć żadnego programu. Musiałem wystawić dekoder na balkon i ulokować go na poręczy by programy zostały odnalezione. Niestety niektóre (w tym TVN) wyszukane w jakości HD są obarczone artefaktami i ubytkami w głosie. Problem nie dotyczy jednak wszystkich kanałów. Wszystko zależy od miejsca w którym jesteśmy. Kolejnym problemem jest brak połączenia z Internetem podczas korzystania z dekodera – łączność odbywa się po WiFi. Są również zalety – jakość obrazu jest bardzo wysoka! Zasięg WiFi po którym transferowany jest sygnał z dekodera jest bardzo duży. Mając mieszkanie na całej szerokości budynku, ustawiając dekoder na wspomnianym balkonie po jednej stronie, mogłem bez problemu przejść do pokoju w którym pracuje po przeciwnej stronie i telewizja była odtwarzana bez zająknięcia. Dekoder Cyfrowego Polsatu wraz z usługa TV Mobilna nie ma sobie równych w przypadku gdy chcemy oglądać ulubione programy w plenerze i na wyjazdach, gdzie nie mamy dostępu do WiFi, a chcemy mieć dostęp do naprawdę bogatej lisy programowej w wysokiej jakości. A co jeżeli chcemy oglądać telewizję w domu lub biurze na naszym tablecie lub telefonie gdzie nie ma problemu z dostępem do Internetu?

telewizja mobilna iphone ipad

Telewizja przez Internet
Z pomocą przychodzi serwis internetowy WEEB.TV. Portal ten oferuje streaming popularnych kanałów telewizyjnych online w technologii Adobe Flash. Działa to na podobnej zasadzie jak serwis YouTube – telewizję oglądamy w przeglądarce internetowej. Jak powszechnie wiadomo w gadżetach od Apple raczej nigdy nie zobaczymy popularnego Flasha. W nieco lepszym położeniu są właściciele tabletów z Androidem – niektóre pozwalają na uruchamianie wtyczek w tej technologii. Jak więc skorzystać z oferty WEEB.TV?

Wystarczy ze sklepu AppStore pobrać aplikację Skyfire for iPad. Program ten jest przeglądarką internetową umożliwiającą oglądanie materiałów przygotowanych we Flashu. Materiał jest najpierw przetwarzany przez serwery Skyfire, a następnie dostarczany w postaci skompresowanej i zoptymalizowanej do naszego sprzętu i łącza którym dysponujemy. Mając aplikację na tablecie wchodzimy na stronę weeb.tv. W zakładce Telewizja na żywo znajdują się kanały dostępne do oglądania. Widocznych jest niewiele (około 20). Każdy odwiedzający może oglądać telewizję bezpłatnie przez okres 30 minut – później zostajemy odłączeni i musimy czekać ponownie na przydzielenie darmowego czasu oglądania. By pozbyć się tego problemu wystarczy wykupić konto premium. Na miesiąc jest to koszt 20 złotych. Wraz z zakupem dostajemy dostęp do ponad 60 kanałów w tym takich jak cały pakiet Canal+, HBO czy nPremium. Logujemy się z poziomu przeglądarki Skyfire, wybieramy kanał. Skyfire zacznie analizować uruchomiony materiał Flash. Po prawidłowym odczytaniu streamingu wideo, w lewym dolnym oknie wyświetli się chmurka z dobrze wszystkim znanym symbolem Play. Dotykam symbolu i po chwili na ekranie wyświetli się obraz z wybranego kanału telewizyjnego.

telewizja mobilna iphone ipad weeb.tv

Czy warto?
Sama usługa oferowana przez serwis WEEB.TV jest rewelacyjna. Przy niewielkim nakładzie finansowym otrzymujemy dostęp do sporego pakietu telewizji, w skład którego wchodzi dużo kanałów w jakości HD, a także wszystkie popularne kanały filmowe premium. Oczywiście na telefonie czy tablecie przy korzystaniu z wspomnianej przeglądarki Skyfire nie uda nam się otrzymać obrazu ostrego jak żyleta, ale będzie o na tyle przyzwoity by zobaczyć rekordy bite przez Mateusza Sawrymowicza i całą resztę polskich zawodników.

Oceń post
Artykuł przygotowany przez partnera. APPLEMOBILE.PL nie bierze odpowiedzialności za treść. Artykuł, który teraz czytasz jest wpisem sponsorowanym. Został przygotowany przez współpracujący z nami podmiot na zasadach komercyjnych. Dzięki temu, że pojawił się na tej stronie, możemy finansować publikowanie innych wpisów, w tym newsów, recenzji czy poradników. APPLEMOBILE nie ma wpływu na treść tego artykułu. Nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość informacji, opublikowaną grafikę i słuszność tych treści. Dokładamy jednak wszelkich starań, aby partnerzy, którzy z nami współpracują dbali o jakość i prawdziwość publikowanych przez siebie treści komercyjnych.

Comment(4)

 1. Enka teraz też sa bardzo dobrze działająco aplikację na iphony i ipady. Zreszta to jedyny słuszny kierunek telewizji ;]

 2. Używam subskrypcji z weeb.tv na iPhone i ipadzie. Najlepiej działa z zainstalowanym programem XBMC ale to z cydii czyli po jailbreaku. Jesli ktoś nie wie co to jailbreak na Google jest wiele informacji. Jesli jednak ktoś nie chce lub nie może zrobic jailbreaka może używać przeglądarki Photon. Testowalem juz chyba wszystkie przeglądarki z „chmury” takie jak cloudbrowse, skyfire czy puffin i wszystkie klatkowaly, zacinaly lub dźwięk nie był zsymchronizowany i do tej pory Photon jest najlepszy nie tylko jako przeglądarka do weeb.tv ale jako przeglądarka z „flash”. Nie dajcie sie nabrać na skyfire bo nie warto. Pisze ten komentarz bo nie mogłem sam znaleźć dobrej odpowiedzi na temat weeb.tv na iPhone bez JB – weeb.tv lub poprostu filmy flash tylko z Photon. Pozdrawiam!

 3. nie. Nie przewidział Przychylna usługi dźwigowe. kopniaka,
  doświadczonego, bezz złości,
  ot, Dan – pederanker.com, zwyczajnie ułatwiającego rozładunek.
  Spadając na bagienny, czerwień od czasu poblasku
  stanowisk pozycyjnych bruk, zdążył wydostać grabie jak również zamortyzować schyłek.

  Podczas gdy się podnosił, powrócił bojaźń.
  Podświadomy oraaz dodatkowo niezrozumiały, jaki wydaje się
  udziałem każdego, kogo wywożą ciężarówką w noc, komu każą spływać.
  Rozejrzał

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *