Home Newsy Coraz więcej szczegółów na temat iPhone’a 8
Coraz więcej szczegółów na temat iPhone’a 8
0

Coraz więcej szczegółów na temat iPhone’a 8

0

Kilka dni temu Apple opublikowało oprogramowanie dedykowane inteligentnemu głośnikowi HomePod, który trafi na rynek w pierwszych krajach w grudniu tego roku. System jak się okazuje zawiera znacznie więcej informacji na temat iPhone’a 8 niż te, które niedawno ujawniono.

Na ślad danych związanych z nadchodzącym smartfonem od Apple natrafił deweloper Steve Troughton-Smith. Znajdują się one w bibliotece oprogramowania odpowiedzialnej za uwierzytelnianie użytkownika. To właśnie tam ukryto rysunek przedstawiający wygląd przedniej części urządzenia oraz informacje o skanerze twarzy.

Deweloper natrafił jednak na znacznie więcej ciekawych informacji. W kodzie oprogramowania znajduje się bowiem zapis sugerujący, że iPhone 8 dostanie ekran o przekątnej 5,15 cala i rozdzielczości 1125 x 2436 pikseli. Co jednak ciekawe pod nim znajdzie się drugi wyświetlacz pełniący rolę obszaru funkcyjnego. W tym też miejscu ma być ulokowany wirtualny przycisk Home. W górnej części przedniego panelu znajdzie się też wycięcie skrywające kamerę, głośnik i czujniki, co sprawi, że ta część paska ekranu będzie podzielona. Całkiem prawdopodobne, że obszar ten może oferować dodatkowe funkcjonalności aktywowane z użyciem palca.

Dzięki informacjom zawartym w kodzie możemy dowiedzieć się także, że iPhone 8 będzie wybudzany dotykiem. Funkcjonalność ta podyktowana będzie brakiem tradycyjnego przycisku Początek. Nigdzie jednak nie ma wzmianki o Touch ID, więc całkiem możliwe, że Apple pozbędzie się tego rozwiązania i zastąpi je na przykład skanerem twarzy użytkownika.

O szczegółach specyfikacji technicznej urządzenia dowiemy się więcej zapewne podczas prezentacji iPhone’a 8 we wrześniu.

Źródło: MacRumors

 

 

Coraz więcej szczegółów na temat iPhone’a 8

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)