Home Newsy Kolejne informacje dotyczące iPhone’a 8 odnalezione w kodzie systemu dla HomePod
Kolejne informacje dotyczące iPhone’a 8 odnalezione w kodzie systemu dla HomePod
0

Kolejne informacje dotyczące iPhone’a 8 odnalezione w kodzie systemu dla HomePod

0

Kilka dni temu Apple opublikowało aktualizację dla systemu, pod kontrolą którego pracuje głośnik HomePod. Oprogramowanie jak się okazało skrywa w swoim kodzie wiele ciekawych informacji, w tym tych związanych z designem iPhone’a 8.

Od miesięcy w sieci aż wrze od spekulacji i przecieków dotyczących wyglądu flagowego modelu iPhone’a jaki zadebiutuje juz we wrześniu. Przeważająca część doniesień jest w treści zgoda ze sobą, co może sugerować, że design urządzenia posiadającego podwójną kamerę iSight z obiektywami rozmieszczonymi pionowo oraz ekranem zajmującym niemal cały przedni panel jest prawdopodobnie autentyczny.

Wspomniane we wstępie oprogramowanie skrywa zaś w bibliotece PassKitUIFoundation odpowiedzialnej za autoryzację użytkownika rysunek iPhone’a 8 oraz wzmiankę o skanerze twarzy wykorzystującym podczerwień. Charakterystycznym elementem konstrukcji przedniej urządzenia będzie jak sugerowano już wcześniej przy okazji plotek wcięcie. To właśnie w nim, w górnej części ekranu znajdą się kamera, głośnik i czujniki.

Nadal nie wiadomo nic o Touch ID, którego umiejscowienie dostarcza materiału do wielu plotek i spekulacji. Pojawiły się już głosy, że czytnik linii papilarnych znajdzie się w tylnej części obudowy urządzenia lub zostanie wbudowany w przycisk usypiania. Na implementację Touch ID w ekran musimy rzekomo jeszcze poczekać, bowiem technologia ta nie jest jeszcze gotowa do użytku. Niektórzy uważają również, że Apple całkowicie pozbędzie się czytnika linii papilarnych na rzecz wspomnianego skanera 3D rozpoznającego twarz użytkownika.

Źródło: 9To5Mac

 

Kolejne informacje dotyczące iPhone’a 8 odnalezione w kodzie systemu dla HomePod

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)