Home Newsy Ciekawy koncept powiadomień w systemie iOS
Ciekawy koncept powiadomień w systemie iOS
0

Ciekawy koncept powiadomień w systemie iOS

0

Co jakiś czas w sieci pojawiają się mniej lub bardziej udane wizje rozwiązań dotyczących systemu iOS. Zazwyczaj koncepcje te inspirowane są codziennym użytkowaniem natywnych rozwiązań od Apple, którym wciąż daleko jest do doskonałości. Kolejnym projektem w tej kategorii jest wizja autorstwa Kauhi Hookano.

Grafik postanowił zmierzyć się z tematem powiadomień w systemie iOS, które jeśli ich otrzymujemy dużo wprowadzają chaos i dezorientację informacyjną. Jak słusznie zauważa niektórzy użytkownicy obcują codziennie z masą systemowych powiadomień, co przy obecnym rozwiązaniu Apple prowadzi zazwyczaj do dezinformacji i rozkojarzenia, czyli nie spełnia swojej podstawowej funkcji.

Koncept opiera się na grupowaniu komunikatów pod kątem konkretnych aplikacji, co skutkowałoby wprowadzeniem ładu na zablokowanym ekranie urządzenia oraz zapewniłoby szybkie zarządzanie konkretną sekcją powiadomień. W koncepcie wprowadzono także inną kategorię powiadomień, które wyświetlane byłyby podczas użytkowania konkretnej aplikacji. Pewnej ewolucji poddano również asystenta głosowego Siri, który potrafiłby prezentować podsumowanie wszystkich wysłanych przez system powiadomień z podziałem na poszczególne programy je generujące.

Źródło: Behance

 

Ciekawy koncept powiadomień w systemie iOS

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)