Home Newsy Tryb ciemny w iOS – kolejny koncept
Tryb ciemny w iOS – kolejny koncept
0

Tryb ciemny w iOS – kolejny koncept

0

Jedną z funkcji, na którą wciąż czeka wielu użytkowników systemu iOS jest tryb ciemny interfejsu, który pozwoliłby nie tylko na wygodniejsze użytkowanie urządzenia po zmroku ale przede wszystkim na zmniejszenie prądożerności jego ekranu. Na przełomie kilku ostatnich miesięcy w sieci pojawiło się już wiele koncepcji tego rozwiązania pokazujących jak mogłyby wyglądać konkretne aplikacje dedykowane mobilnej platformie z Cupertino.

Najnowsza wizja trybu pozwalającego zmienić kolorystykę interfejsu użytkownika na ciemną jest praca stworzona przez greckiego studenta kierunku wzornictwo przemysłowe.

Maximos Angelakis, bo tak nazywa się autor konceptu zaprezentował rozwiązanie inspirowane czarnym interfejsem systemu watchOS, pod kontrolą którego pracuje zegarek Apple Watch. Głównym celem zastosowania przez inżynierów z Cupertino ciemnej koorystyki UI w przypadku tego ostatniego urządzenia jest właśnie aspekt oszczędności akumulatora.

Autor wizji posłużył się również takimi aplikacjami jak Wiadomości, Kontakty, Mail, Muzyka, czy Ustawienia systemu iOS. Swoją drogą ciekaw jestem, czy funkcja ta trafi na pokład kolejnej wersji systemu iOS, czyli iOS 12. System zostanie zaprezentowany światu już w czerwcu przyszłego roku podczas konferencji WWDC poświęconej deweloperom.

Źródło: 9To5Mac

 

Tryb ciemny w iOS – kolejny koncept

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *