Home Newsy Głośnik HomePod jeszcze w tym roku lecz w mocno ograniczonej ilości
Głośnik HomePod jeszcze w tym roku lecz w mocno ograniczonej ilości
0

Głośnik HomePod jeszcze w tym roku lecz w mocno ograniczonej ilości

0

W ostatnim czasie premierze niemal każdego urządzenia od Apple doskwiera jeden i ten sam problem, a mianowicie dość mocno ograniczone zapasy magazynowe występujące zaraz po debiucie sprzętu. Dla kupującego oznacza to wydłużony czas realizacji zamówienia lub dostępność ograniczoną terytorialnie.

W czerwcu tego roku Apple zaprezentowało nowy produkt, głośnik HomePod ze wsparciem dla asystenta głosowego Siri i zapowiedziało debiut rynkowy tego urządzenia w wybranych krajach jeszcze w grudniu tego roku. Na liście szczęśliwców znalazły się Stany Zjednoczone. Wielka Brytania i Australia, co wskazuje na istnienie problemów, o których mowa we wstępie.

Dostępność w wybranych państwach to jedno ale okazuje się że i tam głośnik trafi w mocno ograniczonej ilości egzemplarzy. Pewne światło na ten temat rzuca konferencja firmy Inventec zajmującej się produkcją słuchawek AirPods i odpowiedzialnej za wytwarzanie głośnika HomePod. Na wspomnianej konferencji z ust prezesa przedsiębiorstwa padło stwierdzenie, iż w tym roku podaż inteligentnego urządzenia domowego będzie mocno ograniczona. Jak nietrudno się domyślić w sformułowaniu chodzi właśnie o wspomniany głośnik od Apple.

Do końca tego roku fabryka Inventec ma wyprodukować jedynie pół miliona egzemplarzy tego urządzenia. Sytuacja ustabilizuje się na początku 2018 roku kiedy to moce wytwórcze zasili fabryka Foxconn.

Źródło: Nikkei Asian Review

 

Głośnik HomePod jeszcze w tym roku lecz w mocno ograniczonej ilości

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)