Garść informacji na temat głośnika HomePod

Garść informacji na temat głośnika HomePod

0

Na minionej konferencji WWDC Apple zaprezentowało całkiem nowe urządzenie w portfolio, które do sprzedaży trafi w pierwszych krajach pod koniec tego roku. Mowa oczywiście o inteligentnym głośniku nazwanym przez firmę HomePod i określanym przez nią mianem rewolucji na miarę iPoda.

Okazuje się, że już w styczniu zeszłego roku gigant z Cupertino złożył do Biura Patentów i Znaków Towarowych USA wniosek dotyczący tego urządzenia. Zawiera on w treści kilka ciekawych informacji, o których Apple nic nie wspomniało podczas prezentacji.

HomePod wewnątrz konstrukcji wyposażono w siedem głośników niskotonowych, jeden wysokotonowy umieszczony w górnej części sprzętu oraz siedem mikrofonów. Urządzenie posiada również swój własny procesor A8, który między innymi potrafi ocenić położenie użytkownika i na tej podstawie dostosować odpowiednio parametry dźwięku. Co ciekawe funkcja ta działa w sposób natychmiastowy po każdej zmianie miejsca przebywania.

Warto również dodać, że miały już miejsce pierwsze testy odsłuchowe głośnika. W jednym z takich wydarzeń brał udział John Gruber określając po testach brzmienie tego gadżetu jako nieprawdopodobne. Firmie Apple udało się stworzyć technologię, która do złudzenia imituje dźwięk przestrzenny. Redaktor nie mógł uwierzyć, że taki efekt potrafi dać jedno urządzenie.

HomePod został wyceniony na 349 dolarów amerykańskich. Pojawi się w grudniu tego roku w Wielkiej Brytanii, Australii oraz Stanach Zjednoczonych, a w przyszłym roku w kolejnych lokalizacjach na całym świecie.

Źródło: Cult of Mac

 

Garść informacji na temat głośnika HomePod

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *