Home Newsy HomePod będzie parował się z urządzeniami w różny sposób
HomePod będzie parował się z urządzeniami w różny sposób
0

HomePod będzie parował się z urządzeniami w różny sposób

0

Angielski deweloper Guilherme Rambo w ostatnim czasie dostarcza czytelnikom rozmaitych portali technologicznych mnóstwa informacji związanych z nadchodzącymi urządzeniami od Apple. Znajduje je w kodzie źródłowym jabłkowego oprogramowania, a następnie zdobycze publikuje na swoim profilu w serwisie społecznościowym Twitter.

Stamtąd dane te przedostają się na czołówkę działu z newsami poczytnych portali o tematyce Apple. Dzięki odkryciom dewelopera wiadomo już całkiem sporo o funkcjach w jakie zostaną wyposażone między innymi nadchodzące modele iPhone’a, Apple TV piątej generacji, czy inteligentny głośnik HomePod.

Ten ostatni zgodnie z najnowszymi doniesieniami będzie pozwał na różnorakie parowanie z zewnętrznymi urządzeniami. Jak się bowiem okazuje będzie można tego dokonać na kilka sposobów, a nie jak szacowano wstępnie jedynie za pomocą weryfikacji kodem czterocyfrowym. Urządzenia kojarzone byłyby ze sobą nie tylko z wykorzystaniem dynamicznej grafiki wyświetlanej na jednym, a wykrywanej na drugim urządzeni ale również dźwięków emitowanych przez głośnik, a wyłapywanych przez urządzenie parowane np. iPhone’a. Możliwa będzie również tradycyjna, ręczna konfiguracja.

Głośnik HomePod został zaprezentowany w zcerwcu tego roku podczas konferencji WWDC. Do sprzedaży trafi w grudniu tego roku, choć początkowo dostępny będzie jedynie w USA, Wielkiej Brytanii oraz Australii.

Źródło: Twitter

 

HomePod będzie parował się z urządzeniami w różny sposób

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)