Home Newsy Głośnik HomePod z Face ID
Głośnik HomePod z Face ID
0

Głośnik HomePod z Face ID

0

Mimo, że pierwsze egzemplarze głośnika HomePod trafią do rąk użytkowników dopiero w grudniu tego roku, to już teraz pojawiają się plotki na temat następcy tego urządzenia. Najnowsze raporty sugerują bowiem, że w 2019 roku do oferty Apple trafi inteligentny głośnik wyposażony w technologię Face ID.

Kolejna generacja głośnika HomePod podobnie jak iPhone X zostanie wyposażona w kamerę TrueDepth i technologię rozpoznawania twarzy użytkownika. Będzie ona uzupełnieniem wsparcia dla asystenta głosowego Siri. Informacje te mają rzekomo pochodzić wprost od dostawców blisko współpracujących z Apple. Spekulacje potwierdza również analityk Jeff Pu z firmy Yuanta Investment Consulting dodając, że urządzenia możemy spodziewać się na rynku w 2019 roku.

Głośnik HomePod pierwszej generacji będzie można nabyć już w grudniu tego roku w cenie 349 dolarów amerykańskich. Niestety początkowo będzie on dostępny jedynie na rynku w USA, Wielkiej Brytanii oraz Australii. Najnowsze szacunki przewidują, iż do końca tego roku Apple wyprodukuje około 50 tysięcy sztuk tego urządzenia. Produkcja ma znacząco przyśpieszyć w 2018 roku kiedy to z taśm produkcyjnych zejdzie nawet do 8 milionów egzemplarzy smart głośnika. Za jego wytwarzanie odpowiedzialna jest firma Inventec Appliances, ta sama, która produkuje słuchawki AirPods.

Źródło: 9To5Mac

 

Głośnik HomePod z Face ID

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)