Home Newsy Nowe wersje beta systemów od Apple
Nowe wersje beta systemów od Apple
0

Nowe wersje beta systemów od Apple

0

Tradycyjnie już tydzień po wydaniu poprzednich wersji poglądowych jabłkowego oprogramowania na serwerach Apple pojawiają się kolejne pliki instalacyjne. W chwili obecnej dostępne są one nie tylko dla zarejestrowanych deweloperów ale również dla osób biorących udział w programie publicznych testów.

Zaktualizować można systemy macOS 10.13.2 do wersji beta 3, iOS 11.2 do beta 3, tvOS 11.2 do beta 3 oraz watchOS 4.2. Ostatnie oprogramowanie jednak pobiorą jedynie zarejestrowani deweloperzy. Każda z wersji testowych wymienionego softu skupia się głównie na poprawkach błędów, stabilności działania oraz kwestiach związanych z bezpieczeństwem.

Tym razem jednak pewnych funkcjonalnych zmian doczekała się trzecia beta platformy iOS 11.2, gdzie istnieje możliwość całkowitej dezaktywacji połączeń WiFi oraz Bluetooth z poziomu Centrum Sterowania. Dezaktywacja potrwa jednak do dnia następnego. Użytkownicy iPhone’a X zauważą też nowy wskaźnik informujący, iż Centrum Sterowania uruchamia się teraz w górnym rogu ekranu.

Warto przy okazji dodać, że platforma macOS 10.13.2 poprawia zgodność niektórych urządzeń audio USB, które produkowane są przez firmy zewnętrzne oraz monitorów brajlowskich z aplikacji Mail. Usprawniono również działanie funkcji VoiceOver.

Źródło: Apple

 

Nowe wersje beta systemów od Apple

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)