Chcesz robić dobre zdjęcia iPhonem? Wystarczy CLIPPO! Recenzja uniwersalnego obiektywu CLIPPO
Chcesz robić dobre zdjęcia iPhonem? Wystarczy CLIPPO! Recenzja uniwersalnego obiektywu CLIPPO

Chcesz robić dobre zdjęcia iPhonem? Wystarczy CLIPPO! Recenzja uniwersalnego obiektywu CLIPPO

0

Dobre zdjęcie wymaga umiejętności i dobrej optyki. To z tego powodu obiektywy do aparatów fotograficznych są tak drogie w stosunku do samego aparatu. Jako że smartfony wyposażane są dziś w naprawdę dobre aparaty fotograficzne, nikogo nie powinno dziwić, że i do nich powstają akcesoria. Do testów otrzymałem gadżet o nazwie CLIPPO – uniwersalny obiektów na aparat smartfona znacząco zwiększający jego możliwości.

Tego typu akcesoria niejednokrotnie gościły w moich rękach. Były one jednak do tej pory dedykowane konkretnej generacji iPhone’a i niestety wymiana na nowszy model zmuszała do wymiany także obiektywu.

Biorąc pod uwagę, że koszt tamtych zestawów oscylował w okolicy 300 złotych, wymiana telefonu w moim przypadku wiązała się z koljnymi dodatkowymi wydatkami, gdyż obiektyw makro na telefon to w moim przypadku konieczność wymagana zawodowo. To przy jego pomocy wykonujemy dokumentację foto telefonów przyjmowanych do naszego serwisu.

Z CLIPPO jest inaczej. Nie tylko jest uniwersalny i można go założyć praktycznie na każdy smartfon, którego obiektyw aparatu umiejscowiony został w okolicy krawędzi obudowy. Jest także tańszy od konkurencyjnych obiektywów, a przy tym udało się producentowi zaoferować w nim wszystkie możliwości optyki w jednym elemencie, bez konieczności nakręcania i odkręcania czegokolwiek.

W zestawie z CLIPPO znajdziemy materiałową sakiewke do bezpiecznego i wygodnego przenoszenia obiektywu oraz dekiel chroniący w tym czasie szklaną optykę.

Jest także skromna instrukcja obsługa, wszak urządzenie w użyciu jest tak proste, że niczego więcej potrzebować nie będziemy.

Co możemy uzyskać dzięki temu gadżetowi? Zakładając obiektyw na kamerę telefonu zyskamy dużo szerszy kąt widzenia, dzięki temu strzelając sobie selfie z ręki uda nam się objąć w kadrze także wszystko to, co nas wokół otacza, a nie jedynie kawałek naszej twarzy.

Po założeniu CLIPPO podczas pstrykania selfie czy nagrywania wideo z ręki zyskujemy efekt, jakby nasz telefon został zawieszony na selfie sticku. Znacząco oddala nam kadr.

To jednak nie wszystko. Szkło typu Fish-eye pozwoli uzyskać ciekawe efekty podczas fotografowania i filmowania plenerów, ale także obiektów znajdujących się w niewielkiej odległości.

CLIPPO pozwala również na fotografowanie obiektów z bardzo bliska, nawet kilku centymetrów bez efektu rozmazanego obrazu. Wszystko za sprawą oferowanego MAKRO.

W przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań tego typu CLIPPO umożliwia szybki montaż, także na telefonach zabezpieczonych większością dostępnych na rynku etui.

Niestety Olloclip, który również tworzy dobre obiektywy wymusza na użytkowniku korzystanie albo dedykowanego etui kompatybilnego z uchwytem obiektywu, albo używanie telefonu zupełnie bez etui. To wiele utrudnia.

CLIPPO montujemy za pomocą klipsu. Wystarczy nacisnąć i wycelować. Pasuje i z etui, i bez etui. Jako że za kilkanaście dni spodziewam się nowego iPhone’a, CLIPPO u mnie zostaje i zastąpi mi dotychczas używany obiektyw do telefonu. Koszt tego gadżetu to 99 złotych. Jednak na stronie https://clippo.pl możecie teraz skorzystać z promocji i kupić CLIPPO o 30 złotych taniej.

Chcesz robić dobre zdjęcia iPhonem? Wystarczy CLIPPO! Recenzja uniwersalnego obiektywu CLIPPO

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Kilka funkcjonalności obiektywów w jednym
  • Łatwe założenie i zdejmowanie
  • Kompatybilny z większością etui na rynku
  • Uniwersalny. Można go założyć na każdy telefon z aparatem umiejscowionym przy krawędzi
  • Praktyczny dekiel chroniący i przydatna sakiewka do przechowywania i przenoszenia
  • Można używać z przednią i tylną kamerą

Wady

  • Konkurencyjne produkty pozwalają uzyskać większe zbliżenie w makro
  • Nie współpracuje z telefonami, których aparat umiejscowiono w centralnej części obudowy
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *