Były pracownik serwisu YouTube w Apple

Były pracownik serwisu YouTube w Apple

0

W ostatnim czasie szeregi Apple zasiliła kolejna osoba znana dotąd z innych, popularnych podmiotów blisko związanych z technologią. Jest nią Shiva Rajaraman, który lata temu pracował dla serwisu YouTube.

Spędził tam łącznie osiem lat, by w 2014 roku przejść do Spotify, gdzie zagrzał swoje miejsce dwa lata. W tym czasie odpowiedzialny był za rozwój treści będących alternatywą dla muzyki takich jak choćby podcasty. W kalifornijskiej firmie ma pracować nad kilkoma różnymi projektami i bezpośrednio podlegać Eddy’emu Cue.

Apple od jakiegoś czasu stara się wejść na rynek serwisów udostępniających odpłatnie w abonamencie treści wideo. Już parę miesięcy temu głośno było o pomyśle stworzenia z serwisu Apple Music czegoś na miarę współczesnej popkultury udostępniając w ramach tej usługi zarówno treści muzyczne jak i programy telewizyjne, a także filmy i seriale. Być może właśnie zadanie to jest częścią planu Apple w związku z zatrudnieniem nowej persony.

Warto dodać, że już w najbliższym czasie w ramach usługi Apple Music mają pojawić się najnowsze odcinki programu „Carpool Karaoke” oraz produkcja „Planet of the Apps” i zdaje się, że to dopiero początek listy pozycji.

Źródło: MacRumors

 

Były pracownik serwisu YouTube w Apple

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *