Bezprzewodowe ładowanie w każdym z nadchodzących modeli iPhone’a

Bezprzewodowe ładowanie w każdym z nadchodzących modeli iPhone’a

0

Jedną z funkcji, o której głośno w ostatnim czasie, a która ma pojawić się wraz z kolejną odsłoną iPhone’a jest bezprzewodowe ładowanie akumulatora na odległość. W tym roku przy okazji debiutu iPhone’a 8 Apple ma wprowadzić do użytku technologię opracowaną wraz z przejętą jakiś czas temu firmą Energous. Ładowanie smartfona ma być możliwe nawet z odległości do 5,5 m dzięki zastosowaniu specjalnych zasilaczy z wbudowanym modułem.

Do tej pory jednak plotki te w głównej mierze dotyczyły flagowego modelu, czyli wspomnianego już iPhone’a 8. Apple jednak równoległe zaprezentuje tańsze wersje smartfona, a więc prawdopodobnie modele 7s oraz 7s Plus. Urządzenia te nie mają wizualnie różnić się od poprzedników. Zmiany mają objąć jedynie wnętrze, czyli komponenty, a więc mówić możemy o odświeżeniu sprzętu.

Analityk Ming Chi Kuo z firmy KGI Securities jednak twierdzi, że funkcją bezprzewodowego ładowania objęte będą wszystkie nowe modele. Prawdopodobnie zabieg ten podwyższy nieco cenę jaką Apple zażyczy sobie za każdy ze swoich produktów. Nie mają to jednak być drastyczne podwyżki w przypadku odsłon 7s oraz 7s Plus. Inaczej sprawa będzie wyglądać w przypadku iPhone’a 8. Model ten ma być innowacyjnym urządzeniem, w którym znajdzie się między innymi ekran typu OLED o zakrzywionych bokach. Będzie on zajmował cały przedni panel smartfona, a więc zostaną z nim zintegrowane przycisk Home oraz czytnik linii papilarnych. Zgodnie z treścią licznych plotek Apple do konstrukcji obudowy wykorzysta także szkło i aluminium.

Te wszystkie zmiany mają sprawić, iż za iPhone’a 8 w najsłabszej konfiguracji przyjdzie nam zapłacić ponad 5000 zł.

Źródło: MacRumors

 

Bezprzewodowe ładowanie w każdym z nadchodzących modeli iPhone’a

Oceń post
tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *