Home Artykuły Automatyczna jasność ekranu – gdzie tej opcji szukać w iOS 11?
Automatyczna jasność ekranu – gdzie tej opcji szukać w iOS 11?

Automatyczna jasność ekranu – gdzie tej opcji szukać w iOS 11?

0

Udostępniony oficjalnie w miniony wtorek system iOS 11 skrywa w swoim kodzie wiele nowych funkcji i usprawnień, choć w przypadku tych ostatnich sprawa nie jest aż tak oczywista. Obok kosmetycznych zmian w wyglądzie niektórych elementów UI i dodaniu wielu nowych opcji Apple postanowiło także te ostatnie poprzenosić w inne miejsca menu, co wydaje się już działaniem niezrozumiałym.

Od wielu lat użytkownicy systemu iOS przyzwyczaili się do menu Ustawień oprogramowania zapamiętując rozmieszczenie poszczególnych opcji. Chcąc pozmieniać pewne, konkretne parametry systemowe znali oni dokładnie ścieżkę dostępu. Dla przykładu w poprzednich wersjach jabłkowego oprogramowania aby włączyć lub wyłączyć automatyczną jasność ekranu musieli oni udać się do Ustawień i zakładki Ekran, a następnie wśród znajdujących się tam opcji odnaleźć Jasność.

Nie wiedzieć dlaczego te same ustawienia w systemie iOS 11 znajdują się w nieco innym miejscu wywołując kompletną dezorientację użytkownika. Automatyczna jasność ekranu to funkcja włączona domyślnie, w niektórych sytuacjach jednak życzylibyśmy sobie ją wyłączyć i sprecyzować własne preferencje. Gdzie zatem jej szukać?

W systemie iOS 11 opcja ta znajduje się w Ustawieniach Ogólnych i zakładce Dostępność oraz sekcji Udogodnienia ekranu.

 

Automatyczna jasność ekranu – gdzie tej opcji szukać w iOS 11?

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)