Home Artykuły Jak ukryć pasek z rozszerzeniami w aplikacji iMessage
Jak ukryć pasek z rozszerzeniami w aplikacji iMessage

Jak ukryć pasek z rozszerzeniami w aplikacji iMessage

0

System iOS 11 opublikowany w oficjalnym kanale dystrybucji na początku tego tygodnia najeżony jest nowościami funkcjonalnymi. Część z nich widoczna jest gołym okiem niemal od razu, inne pochowane są w menu. Jednym z takich udogodnień jest pasek widziany w dolnej części interfejsu aplikacji Wiadomości, który daje szybki dostęp do rozszerzeń pochodzących z iMessage App Store zainstalowanych na urządzeniu.

Najechanie na niego palcem powoduje lekkie wysunięcie się tego elementu UI użytkownika dając swobodny dostęp do dodatków dedykowanych pisanym wiadomościom. Takie rozwiązanie nie musi jednak oznaczać wygody, a już napewno estetyki, bowiem bardziej na nią wyczuleni użytkownicy, a przy tym minimalizacji mogą mieć powód do narzekań.

Okazuje się jednak, że ta cześć menu może być schowana podczas redagowania treści, a rezultat przypominać będzie wyglądem okno edycji wiadomości z czasów starszych wersji systemu iOS. Niestety funkcja ta działa tylko w jednej, konkretnej konwersacji z konkretnym użytkownikiem. Przechodząc więc do innego odbiorcy wiadomości musimy poniższe czynności powtórzyć.

Aby schować menu z rozszerzeniami w oknie aplikacji Wiadomości wystarczy jedynie dotknąć znajdującej się z lewej strony klawiatury ikony sklepu z tymi dodatkami. Ponowne jej naciśnięcie spowoduje powrót do poprzedniego stanu.

 

Jak ukryć pasek z rozszerzeniami w aplikacji iMessage

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)