Home Newsy iOS 11 bez synchronizacji iMessage z iCloud
iOS 11 bez synchronizacji iMessage z iCloud
3

iOS 11 bez synchronizacji iMessage z iCloud

3

Platforma iOS 11 po długich miesiącach testów trafiła wreszcie do rąk wszystkich użytkowników. Niestety pierwsza jej wersja pozbawiona jest kilku istotnych funkcji, o których wspominało Apple podczas prezentacji platformy w czerwcu tego roku.

Na WWDC 2017 kalifornijska firma dumnie przedstawiała światu takie rozwiązania jak choćby usługę Apple Pay Cash, czy aplikację Wiadomości ze wsparciem dla synchronizacji zawartości z innymi urządzeniami poprzez chmurę iCloud. Niestety obecna wersja oprogramowania nie pozwala korzystać z tych dobrodziejstw.

Funkcje wymienione wyżej zostały wyłączone lecz pojawią się na pokładzie zapewne w najbliższych miesiącach wraz z jedną z aktualizacji. Co ciekawe opcja synchronizacji w iMessage była już dostępna w wersjach poglądowych systemów macOS 10.13 i iOS 11. Nie wiadomo dlaczego wraz z wydaniem finalnej odsłony tego ostatniego oprogramowania Apple zrezygnowało z tej funkcjonalności, a jej debiut przesunęło w czasie.

Nieoficjalnie mówi się, że wspomniane wyżej nowości funkcjonalne pojawią się wraz z opublikowaniem systemu iOS w wersji 11.1. Ta pojawi się na serwerach zapewne tuż przed lub w dniu debiutu rynkowego iPhone’a X, czyli 3 listopada.

 

iOS 11 bez synchronizacji iMessage z iCloud

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)